Цікаві факти про авіацію, про які варто знати • Дзудзило 🙂
ЦікавоОпубліковано: Теги:

Цікаві факти про авіацію, про які варто знати

Авіація — динамічна та надзвичай цікава сфера, яка славиться міфами та загадками, особливо в багажі різнопланових конспірологів та журналістів. Далі розгляну топ цікавих фактів про авіацію, які є найбільш відомими на сьогодні.

«Хімтрейли»

Інверсійний слід від літака
Оце біле позаду – зовсім не отрута, чесно-чесно

Безхмарного дня, гуляючи містом, нерідко помічаємо (на жаль, поки що не в Україні) довгий пінистий слід в небі, створений літаком попереду. Раптом комусь не відомо, існує доволі абсурдна теорія про світову змову про масове забруднення землі з літаків, а саме розпилення отрути, про яке свідчать ті самі білі смужки в небі позаду літаків. Проте це просто інверсійний слід.

Інверсійний слід — це не вихлопні гази двигунів, а конденсація водяної пари навколо гарячого повітря з вихлопу реактивного двигуна. Безперечно, літаки забруднюють повітря, але це не ті білі смуги в небі, що він залишає після себе.

Чорний ящик насправді не чорний?

Asiana Airlines flight 214 flight data recorder
Параметричний самописець з літака Asiana Airlines flight 214

Чорний ящик у літаку зовсім не чорний, а має яскравий колір для того, щоб його простіше знайти у випадку авіакатастрофи. Більш детально про чорні ящики в окремій статті.

Кожні 5 секунд…

Аеропорт Денвера
Boeing 737-700 авіакомпанії Southwest airlines

Кожні 3-5 секунд, десь злітає чи сідає наймасовіший пасажирський літак Boeing 737 чи Airbus A320.

Шасі при посадці

Boeing 787 All Nippon
Boeing 787 Dreamlined японської авіакомпанії ANA

При посадці температура коліс шасі може досягати ~290 градусів.

Найбільш масовий тренер

Cessna 172
Cessna 172 в польоті

Cessna 172 є наймасовішим літаком у всій історії авіації. За 68 років виробництва у повітря піднялися понад 43 тисячі екземплярів, які стали «шкільною партою» для багатьох цивільних та військових пілотів.

Найкоротший політ

Рейс WestrayPapa Westray був визнаний Книгою рекордів Гіннеса як найкоротший комерційний рейс у світі (відстань лише 1,7 милі або 2,7 км) та виконується з 1967 року. Виконує його шотландська авіакомпанія Loganair. Триває рейс декілька хвилин.

Зліт та посадка проти вітру

Ryanair Boeing 737
Boeing 737 Ryanair перед посадкою

Зліт і посадка зазвичай здійснюється проти вітру для збільшення приладової швидкості та зменшення пробігу по злітно-посадковій смузі.

Ілюмінатори

Салон літака Boeing 737-900ER
Ілюмінатори на борту Boeing 737-900 авіакомпанії «МАУ»

Поки літаки літали невисоко та відносно повільно, ілюмінатори були прямокутної форми. Однак ситуація кардинально змінилася з виходом на ринок революційно нових реактивних повітряних суден. Польоти на більшій висоті стали можливими, а також економічно привабливими.

Згодом стало зрозуміло, що овальні або круглі ілюмінатори забезпечують більш оптимальний розподіл навантаження.

Аплодисменти

Салон літака

В більшості випадків пілоти не мають можливості чути оплески пасажирів. В момент посадки та пробігу вмикається реверс, що викликає суттєвий шум в кабіні. Також в кабіні екіпажу доволі гарна звукоізоляція.

Однак в деяких випадках, особливо в кабіні менших літаків, де пілоти знаходяться «впритул» до пасажирів, аплодисменти все ж «доходять» до екіпажу.

Кисень на висоті

Хмари з ілюмінатора літака в польоті

Рівень кисню в польоті приблизно такий, як на висоті ~3000 метрів для комфортної подорожі пасажирів. Однак за бортом спокійно дихати уже не вийде, адже повітря там розріджене.

Туалет перед польотом

Туалет на борту Boeing 777 Air Canada

Японська авіакомпанія “All Nippon Airways” з метою економії просить пасажирів перед посадкою до літака завчасно сходити в туалет. Чим менша маса літака, тим потенційно нижча витрата пального.

«Попільниця»

Boeing 747-200 British Airways

В 1982 літак авіакомпанії British Airways опинився в хмарі вулканічного попелу, що виникла після виверження вулкана Галунггунг. Техніки, які обслуговували літак після цього інциденту, дали йому прізвисько “Летюча попільничка”. Літак потрапив у хмару вулканічного попелу, через що на певний час відмовили всі чотири двигуни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *