Етапи інструментального заходу на посадку • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Етапи інструментального заходу на посадку

Етапи інструментального заходу на посадку описано в спеціальній процедурі, назва якій IAP (Instrument approach procedure). Процедура IAP — завчасно визначені для кожного аеропорту маневри, які описують безпечне зниження та посадку (відхід на друге коло).

Сегменти (етапи) інструментального заходу

Будь-який інструментальний захід формується із сегментів, що слідують один за одним та характеризуються окремо визначеними обмеженнями:

Сегменти виконання процедури інструментального заходу на посадку

Arrival segment (етап підходу)

Arrival segment — останній етап маршруту (en-route phase) до стартового етапу заходу на посадку (Initial approach segment) та IAF (Initial approach fix).

Initial approach segment (стартовий етап)

Initial approach segment стартовий етап заходу, що починається з IAF (Initial approach fix) і закінчується IF (Intermediate fix).

Initial segment на прикладі Jeppesen чарту 13-1 для VOR заходу на Rwy 13
Approach profile view для цього ж заходу

Intermediate approach segment (проміжний етап)

Intermediate approach segment слідує після Initial з точки IF та характеризується польотом від точки IF до FAF (Final approach fix) або FAP (Final approach point).

Зазвичай на цьому етапі відбувається стабілізація заходу та випуск механізації, захоплення систем точної посадки (ILS і т.д.) та підготовка до посадки. Градієнт зниження при цьому мінімальний.

Точка IF та вся проміжна ділянка повинні лежати на лінії посадкового курсу (або з мінімальним відхиленням ±30 градусів від курсу посадки).

Final approach segment

Фінальний етап заходу, на якому все повинно бути стабілізовано та літак повинен бути сконфігурований до виконання зниження перед посадкою.

FAF ось так виглядає для неточних заходів на посадку
Позначення FAF/FAP для VOR/ILS заходу (в даному випадку FAF = FIP) та зображення Final approach segment на прикладі чарту для ILS/LOC Rwy 31

Сегмент знаходиться між точкою FAF (для неточного заходу) або FAP (для точного) та MAPt (Missed approach point). За певних умов FAF не публікується.

MAPt (Missed approach point) — спеціально визначена точка, де починається missed approach procedure.

Missed approach segment

Якщо екіпаж не встановив візуальний контакт зі злітно-посадковою смугою на етапі проходження MAP), виконується Missed Approach manoeuvre та починається Missed approach segment.

При цьому змінюється конфігурація літака, відбувається набір висоти та слідування описаному в чартах Missed approach procedure.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *