Авіація Опубліковано: Теги:

Відхід на друге коло в авіації: причини та особливості

Відхід на друге коло — спеціальний маневр, що виконується екіпажем літака при неможливості продовження заходу на посадку. Відомий також як відхід на друге коло (missed approach) та є стандартною процедурою в авіації та не становить небезпеки при правильному виконанні.

Процедура відходу на друге коло

Рішення про здійснення відходу приймається льотним екіпажем на будь-якому етапі, нехай це predictive повідомлення EGPWS про зсув вітру, або пілоти помітили підозрілий об’єкт на ЗПС, коли уже здійснили торкання.

Літаки можуть виконати цей маневр автоматично (TO/GA) або в ручному режимі.

Причини відходу на друге коло

Відхід на друге коло здійснюється на будь-якому етапі посадки, навіть якщо літак почав здійснювати пробіг

Зазвичай рішення спричинене різними факторами:

  • Зайнятість іншим літаком: виникає у великих аеропортах з високою інтенсивністю руху.
  • Перешкоди (Runway Obstruction): часто можуть «окупувати» ЗПС можуть різні перешкоди, на кшталт уламків чогось або тварин, які тим чи іншим чином попали на смугу.
  • Погода: погані метеоумови можуть змусити виконати відхід на друге коло, особливо в умовах обмеженої видимості.
  • Проблеми з літаком: екіпаж може виявити проблему під час заходу на посадку (можливо, проблема з механізацією, шасі чи іншим обладнанням).
  • Порушення інтервалів: якщо з тих чи інших причин було порушено інтервали розходження літаків, диспетчер може наказати екіпажу піти на друге коло.
  • Predictive Warnings: попередження про загрозу зсуву вітру через PWS, яка використовує метеорологічний радар, може бути причиною відходу.
  • TCAS: якщо пілоти отримують сповіщення про небезпеку зближення з іншим літаком на заході, може бути прийнято рішення відходу.
  • Помилка пілотів чи диспетчерів: якщо екіпаж розуміє, що захід на посадку є нестабілізованим (неправильна конфігурація літака, швидкість), пілоти можуть прийняти рішення здійснити відхід. Те саме стосується перевищення норм зі сторони служби ОПР.

Missed Approach procedure

«Missed approach» — опублікована в картах процедура за відходу приладами, яка починається після початку відходу на друге коло.

Схема заходу на посадку для злітно-посадкової смуги 36R аеропорту Бориспіль. Зверху описано процедуру Missed Approach
На жаль, трапляється і таке, як з цим Boeing 777. Невідомо, чи дійсно пілот «забув» установити тягу для відходу на друге коло, чи ні, але це було б найкращим рішенням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *