Circling approach: особливості та як він виконується
Іноді процедура інструментального точного заходу передбачена лише для одного курсу посадки. Проте іноді в таких умовах існує спосіб виконати посадку зворотним курсом візуально. Процедура такого заходу описана та називається Circle-to-Land.
Circle-to-Land
Метод Circle-to-Land, простою мовою є виконанням візуального заходу на одну ЗПС при попередньому заході інструментально(ILS, GLS) на ЗПС зворотного курсу.
Причиною можуть бути різні обмеження, насамперед погодні умови. Залежно від перешкод встановлюється мінімальна висота зниження візуального маневрування.
Circling approach розпочинається як звичайний інструментальний захід (ILS, VOR, NDB).
Як виконується?
Розглянемо ситуацію: в аеропорту неможливо виконати посадку курсом 180, адже вітер при цьому зустрічний. Однак для смуги 18 працює ILS. У такому разі починається захід по ILS.
Коли контакт із ВПП встановлений і досягнуто MDA, виконується маневр: спочатку відворот на 45 градусів в зону, де дозволене Circling маневрування (вліво чи вправо).
Вмикаємо таймер на 30 секунд, при цьому летимо прямо, після чого здійснюємо поворот паралельно ЗПС, таким чином виконуючи Downwind. Висота при цьому залишається не нижчою MDA.
На траверзі порогу ЗПС запускаємо таймер на час, рівний MDH (in feet) / 30 і летимо до третього повороту на Base.
Далі поворот на Final і посадка, ЗПС повинна бути у полі зору. Для орієнтування по глісаді, при наявності, використовуються PAPI/VASI.
Схеми виконання та мінімуми
Схеми виконання Circling Approach не публікуються, за виключенням Circle to land with prescribed tracks. Публікуються зазвичай мінімуми, заборони на сторону маневрування та інші обмеження.
Circling approach встановлює мінімуми – певну область маневрування, у межах якої встановлюється мінімальна висота зниження (MDA).
Пілот не має права знижуватися нижче MDA. При втраті контакту із ЗПС виконується відхід на друге коло за схемою початкового заходу посадку.
Залишити відповідь