Що таке Runway Visual Range (RVR) в авіації • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Що таке Runway Visual Range (RVR) в авіації

Уявімо, що ми в складі льотного екіпажу якогось літака, знаходимось на злітно-посадковій смузі та готові до виконання зльоту. Проте погодні умови не найкращі (наприклад, туман), і пілот бачить лише частину смуги. Так ось, те, на яку відстань, знаходячись на смузі пілот здатен розгледіти маркування та освітлення смуги, називається Runway Visual Range або RVR. Далі детальніше.

Здійснення посадки в умовах низької видимості та значення RVR

Runway Visual Range (RVR) — це дальність, у межах якої пілот повітряного судна на центральній лінії злітно-посадкової смуги може бачити маркування поверхні злітно-посадкової смуги або вогні, що окреслюють злітно-посадкову смугу чи визначають її центральну лінію.

Джерело: ICAO Annex 3: Meteorological Service for International Air Navigation

Як визначається RVR

Трансмісометри для визначення значення RVR

Раніше значення RVR визначалось людиною, яка оглядала вогні ЗПС (human observer method), з розвитком технологій та автоматизації почали застосовувати скатерометри та трансмісометри.

Оснащення (сенсори) для визначення значення RVR встановлюється у великих аеропортах. Розташовуються вони вздовж злітно-посадкової смуги на невеликій висоті над поверхнею. Зазвичай по довжині смуги працює три такі датчики (touchdown, midopint, pollout).

RVR у зведеннях погоди на аеродромі

RVR інформація вказується у зведеннях у випадку якщо значення RVR для злітно-посадкової смуги падає нижче 1500 метрів.

Інформація RVR попадає у зведення погоди на аеродромі, в METAR та SPECI. У METAR RVR починається зі злітно-посадкової смуги, закодованої літерою “R”, за якою йде номер злітно-посадкової смуги, значення RVR та тренд (D – decreasing та U – increasing).

METAR: EGLL 151250Z AUTO 32006KT 280V020 9999 NCD 03/M06 Q1012 R24/1000FT/D R26/1200FT/U

Для цього METAR RVR на смузі 24 складає 1000 футів з тенденцією зниження та на 26 1200 футів з тенденцією збільшення видимості

Значення RVR

Значення RVR є важливим передусім для безпеки польотів та існує як основний критерій визначення мінімумів для інструментальних заходів на посадку в умовах низької видимості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *