Організація ICAO та її роль в авіації • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Організація ICAO та її роль в авіації

ICAO – організація, що створює стандарти безпеки та ефективності цивільної авіації, що є обов’язковими для всіх 193 держав-членів. Далі коротко розкажу про створення ICAO, її структуру та основні функції. Окремо згадаю про коди ICAO.

Історія ICAO, охоплення та її члени

ICAO має прапор, що складається з білого логотипа ICAO посередині на голубому фоні

Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) – це спеціалізована організація ООН, яка протягом 75 років відіграє вирішальну роль у забезпеченні безпеки, впорядкованості та стійкості світової авіації.

Заснована в 1944 році на Чиказькій конвенції, ICAO розпочала свою роботу 4 квітня 1947 року, маючи 55 держав-членів. З того часу організація зростала, і станом на 2024 рік до неї уже входять 193 країни.

ICAO розробляє стандарти та рекомендації щодо безпеки, ефективності та стійкості цивільної авіації. Ці стандарти є основою для правил та положень, які використовуються авіаційними владами в усьому світі. ICAO також надає технічну допомогу державам-членам та координує дослідження та розробки в галузі авіації.

1992 року ICAO оголосила 7 грудня Днем цивільної авіації, і це рішення було підтримано ООН.

Структура ICAO

Структура ІКАО включає:

  • Асамблею: вищий орган ICAO, що ухвалює ключові рішення, визначає бюджет, визначає стратегічний напрямок діяльності ICAO.
  • Раду: постійний орган, відповідальний за адміністративні функції та розробляє стандарти та рекомендації в області цивільної авіації. Формується кожні 3 роки.
  • Секретаріат: виконує адміністративні та оперативні функції ICAO. Генеральний секретар призначається Радою та керує повсякденною роботою організації.

Функції ICAO

Основними функціями організації цивільної авіації ІКАО є:

  • Зменшення кількості авіаційних аварій та інцидентів.
  • Сприяння впровадженню нових технологій, таких як супутникова навігація та безпілотні літальні апарати.
  • Захист навколишнього середовища від викидів авіаційного транспорту.
  • Сприяння глобальній співпраці та розумінню в галузі авіації.

Коди ICAO

Коди ICAO використовуються для: Однозначної ідентифікації аеропортів, авіакомпаній, літаків та інших об’єктів авіаційної інфраструктури в усьому світі.

Перші два символи зазвичай вказують на регіон світу, де розташований об’єкт.Наступні два символи – це унікальний код для конкретного об’єкта в цьому регіоні.

Наприклад, код аеропорту «Київ» UKKK:

  • Перші дві букви «UK» вказує на регіон, у цьому випадку це для України.
  • Наступні дві літери «KK» – це унікальний ідентифікатор аеропорту Сікорського.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *