Найскладніші заходи на посадку в авіації
Наш світ переповнено непростими для заходу та посадки аеродромами, кожен з яких є якщо не проблемою, то як мінімум викликом для екіпажів. Нижче згадаю декілька працюючих, а також уже закритих аеропортів, які славляться складними та цікавими заходами на посадку.
Інсбрук (LOWI), Австрія
Аеропорт Інсбрука (Innsbruck LOWI) є легендарним летовищем в землі Тіроль (Австрія), який є популярним серед туристів, особливо в зимовий сезон. Аеропорт славиться доволі складним заходом, який здійснюється в не завжди сприятливих умовах, типових для гірської місцевості Альп.
Точна система посадки в аеропорту відсутня, здійснюються неточні заходи.
Спліт (LDSP), Хорватія
Аеропорт міста Спліт знаходиться у ще одному мальовничому місці в центральній частині узбережжя Адріатики між містами Задар і Дубровник.
Стосовно пілотування, захід у Спліті – не з найпростіших. Є два варіанти заходу: один на смугу 05 (за приладами), коли посадка здійснюється на схил, також visual/circling захід на 23, що зазвичай виконується у денний час.
Hong Kong Kai Tak (VHHX), Гонконг
Зростання Гонконгу після Другої світової війни збіглося зі швидким розвитком авіації. Аеропорт Kai Tak став відомим своїми складними посадками. У 1998 році він був замінений новим аеропортом на острові Chek Lap Kok, який мав більшу ефективність і безпеку в експлуатації.
До теперішнього часу Kai Tak став символом унікальності Гонконгу, подібно до самого міста. Маючи складне розташування та обмежені логістичні можливості, обидва об’єкти зуміли вижити та процвітати в умовах жорстких обмежень.
Тіват (LYTV), Чорногорія
Аеропорт міста Тіват, що в Чорногорії, знаходиться вздовж гірських схилів, знаходиться в дуже мальовничому місці коло Бока-Которської затоки. Є одним із найбільш завантажених аеропортів країни (разом із летовищем Подгориці). Працює лише в світлий час доби.
Славиться Тіват також своєю погодою. Здебільшого тут тепленько, хоча географічне розташування та гірська місцевість дається взнаки: часто тут спостерігається сильний вітер, який будь-яку посадку ускладнить, а особливо в тут.
Аеропорт Тівата цінується авіаторами надзвичай цікавими заходами обома курсами та дає змогу насолодитись видами пасажирам перед посадкою:
- Захід на смугу 32: відбувається над морем та подальшим зниженням в долину «Тіватське поле», на останньому етапі, прямо перед посадкою, здійснюється доворот на посадковий курс.
- Захід на смугу 14 є складнішим: перед виходом на посадковий курс на малій висоті потрібно виконати правий розворот на 180 градусів над Которською затокою, з усіх боків оточеною високими пагорбами.
Паро (VQPR), Бутан
Аеропорт Паро є одним з чотирьох аеропортів, що обслуговують Королівство Бутан. Розташований за шість кілометрів від міста на висоті понад дві тисячі метрів у тісній долині річки Паро. Навколо аеропорту підіймаються вершини гір, що робить його одним із найскладніших для посадки.
В мережі гуляє байка стосовно того, що в Паро має право літати лише декілька унікальних пілотів (щось типу десяти). Це правда, мабуть, однак також правдою є те, що сюди в цілому мало літають, тому банально більше пілотів навчати не потрібно.
Шамбері (LFLB), Франція
Шамбері розташований на березі мальовничого озера, сам аеродром упирається в нього одним із торців злітної смуги. Озеро оточене горами, які є окрасою регіону, але створюють масу проблем екіпажу при заході.
Завдяки горі, розташованій на протилежному від аеродрому кут нахилу глісади при заході на смугу 18 складає більше як 3 градуси, що типовим для більшості заходів. Сама смуга має довжину у два кілометри, часто піддуває попутний вітер при заході, що тим більше ускладнює його.
Катманду (VNKT), Непал
Літати в Катманду — не найприємніше заняття. Це непростий аеропорт зі складними заходами. Аеродром знаходиться високо в горах, з непередбачуваною погодою та обмеженнями.
Лукла, Непал
Аеропорт Лукла знаходиться в гірській місцевості на Гімалаях, що безпосередньо впливає на умови при заході та посадці. Такі проблеми як низька густина повітря, температура, вологість та зсув вітру є більш критичними на таких висотах, тому для виконання польотів сюди екіпажі проходять додаткове навчання.
Для туристів, які бажають відвідати Еверест, аеропорт Лукла є головним, куди зазвичай прилітають туристи в регіоні. Аеропорт Лукла має одну злітно-посадкову смугу довжиною близько ~530 метрів та градієнтом нахилу 11,7%, що допомагає при пробігу при зльоті та сповільнює літак при посадці.
Мадейра, Іспанія
Аеропорт Мадейри обслуговує мільйони пасажирів щороку, славиться постійними YouTube трансляціями та славою непростого острівного летовища.
Розташований на острові Мадейра, аеропорт має відносно коротку злітно-посадкову смугу (2700 метрів), яку було в певний момент розширено (після авіакатастрофи при викочуванні літака). Вітер і турбулентність ускладнюють виконання заходу та посадки в аеропорту Мадейри.
Куршавель, Франція
Міжнародний аеропорт Куршевель (CVF) у Французьких Альпах вважається одним із найнебезпечніших у світі через коротку злітно-посадкову смугу (525 м) з крутим нахилом (18.5%). Він обслуговує Куршевель, популярний гірськолижний курорт, і здебільшого приймає літаки загальної авіації.
З 2014 року лише одна авіакомпанія, Alpine Airlines, виконує комерційні рейси до аеропорту. Розташований на висоті 2008 м, аеропорт не має систем освітлення та точної посадки, що унеможливлює польоти вночі та в умовах поганої видимості.
Залишити відповідь