Чому посадка літака на воду небезпечна • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Чому посадка літака на воду небезпечна

Щодня літаки сотнями то злітають, то здійснюють посадку в аеропорту. Основою будь-якої правильної посадки, окрім злагодженої роботи екіпажу, є аеродромна інфраструктура, а саме характеристики злітно-посадкової смуги. Проте що буде, якщо здійснити посадку не на злітно-посадкову смугу, а на поверхню води? Отож про те, наскільки посадка на воду є небезпечною розкажу далі.

Аварійна посадка на воду

Аварійна посадка на воду або «ditching» трапляється нечасто в авіації, проте за крайньої потреби для екіпажів літака є важливим як мінімум бути готовим здійснити таку посадку.

Аварійна посадка A320 на Гудзон 15 січня 2009 року, відома як «Чудо на Гудзоні»

На жаль, аварійна посадка на воду не є процедурою, якою навчають пілотів. Наприклад, у FAA взагалі відсутні вимоги для льотних екіпажів проходити підготовку для посадки літаків на водну поверхню. Однак деякі авіакомпанії проводять схоже навчання в процесі тренажерної/теоретичної підготовки.

Чому посадка літака на воду небезпечна

На більшості пасажирських лайнерів двигун розміщуються під крилами, що робить потенційну посадку на воду непростою та небезпечною. Першими за такого приземлення поверхні води стикаються двигуни, що, за високої швидкості чи нестабілізованого заходу може спричинити суттєвий удар та, навіть, перевернути літак.

Також на посадку безпосередньо впливає характер самої водної поверхні. Наприклад, посадка на море чи океан буде куди більш небезпечною, аніж на озеро, перш за все через хвилі.

Усі літаки, що літають над відкритим морем, повинні бути оснащені індивідуальними рятувальними жилетами та рятувальними плотами для всіх пасажирів на борту.

«Ditching»

A320, A330 і A340 мають перемикач, що допомагає підготувати літак до посадки на воду

Деякі моделі літаків розроблені з огляду на можливість посадки на воду. Наприклад, літаки сімейства Airbus оснащені кнопкою “ditching”, яка при натисканні закриває клапани та отвори в нижній частині фюзеляжу. Це допомагає уповільнити затоплення під час посадки на воду.

Airbus A320 при інциденті на ріці Гудзон достатньо повільно тонув і міг залишатися на плаву достатньо довго, щоб врятувати пасажирів, які зібралися на крилах літака в очікуванні порятунку.

Причини посадки на воду

Приводнення Boeing 737 рейсу 73 авіакомпанії Air Niugini

При втраті контролю над літаком або складній ситуації льотний екіпаж обговорює рішення про можливість досягнути найближчого аеродрому. Якщо такої можливості немає та існують умови для приводнення, обговорюється посадка на воду.

Це може статися з багатьох причин, наприклад, через відмову більш ніж 50% двигунів, через вичерпання об’ємів пального, зіткнення з птахами або вулканічний попіл. Інші можливі причини включають неконтрольовану пожежу або структурну відмову. Рішення про посадку на воду ухвалює командир повітряного судна.

Отож

Ethiopian Airlines Flight 961, коли через брак пального літак почав втрачати висоту і впав в Індійський океан біля берегів Коморських островів. Причиною було те, що літак Boeing 767-200ER був захоплений терористами із Сомалі

Авіація – це сфера, повна не лише романтики, технологій та інновацій, а й унікальних небезпек, аналогів яких немає в інших галузях. Тому всі авіаційні фахівці повинні серйозно підходити до навчання та виконання своїх зобов’язань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *