Вплив радіації під час польоту літаком • Дзудзило 🙂
ЦікавоОпубліковано: Теги:

Вплив радіації під час польоту літаком

Оскільки неодноразово чув про небезпеку польотів саме через підвищений радіаційний фон на висоті, вирішив розібратись у питанні та розказати про вплив радіації під час польоту на висоті.

Що таке радіація та чому на висоті її більше

Радіація — це поширення енергії у формі променів або хвиль.

Існує багато різних видів радіації, проте не всі вони небезпечні. Найбільш небезпечним є іонізуюче випромінювання. Воно може пошкодити клітини організму та спричинити рак. Таке випромінювання складається з частинок, які генерують іони при взаємодії з речовиною.

Таке випромінювання може бути шкідливим для людського організму, запускаючи хімічні реакції, які шкодять клітинам або порушують ДНК, що зрештою створює потенційний ризик виникнення раку. Зазвичай значення радіації подають в мікрозивертах або мікрорентгенах на одиницю часу.

Існує багато байок та історій про те, що авіація високо в небі здатна якщо не вбити, то сильно нашкодити людині. Розберемось, чи це дійсно так.

Вплив на землі та на висоті

Рівень радіації в Прип’яті зазвичай не перевищує 100мкр/годину

В умовах звичайного дня люди перебувають під впливом невеликої дози радіації, що зазвичай знаходиться у безпечних діапазонах.

Нормальний рівень радіації землі становить близько 10-20 мкр/годину (мікрорентген за годину), проте може трохи відрізнятися у різних регіонах. Цей рівень радіації впливає на нас щосекунди і є природним у більшості місць на Землі.

В Прип’яті, наприклад, середній фон становить від 50 до 400 мкр/годину, біля укриття ЧАЕС близько 500-700 мкр/год, що безпечно для нетривалого перебування.

Доза радіації від КТ може становити від 100 до 1000 мкр/годину на годину. Знову ж таки, це може трохи змінюватись в залежності від типу КТ і досліджуваної області тіла.

Крило літака
В польоті ми зазнаємо низького рівня радіації

При польоті на комерційному літаку висота крейсерського польоту зазвичай становить від 9 до 12 кілометрів, де концентрація космічних променів і, відповідно, рівень радіації трохи вищий, ніж землі. Приблизні значення сягають від 100 до 200 мкр/годину. Це з тим, що у великих висотах атмосфери менше захисту від космічного випромінювання.

Як уникнути цього випромінювання?

Для того, щоб уникнути опромінення на висоті, можна, наприклад, подорожувати автомобілем, або поїздом. Ще є варіант підібрати маршрути, які проходять на висотах до 5 км. Зазвичай такі маршрути обслуговують невеликі регіональні авіакомпанії, що експлуатують турбогвинтові літаки.

Висновок

Радіоактивне випромінювання дійсно небезпечне, але не те, яке ви поглинете в літаку. Під час польоту ви піддаєтеся відносно низькому радіаційному опроміненню, подібному до одного-двох рентгенівських знімків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *