Дзудзило 🙂
Просто блог, і нічого більше
Авіація Опубліковано:

Що таке QNH, QFE, QNE? Як літаки визначають висоту

Витримання правильних висот є дуже важливим в авіації, і не залежно, це маленький літак, чи великий Boeing. Сьогодні розкажу, які прилади призначені для визначення висоти, яка роль барометричного тиску та чому більшість літаків літають по “умовних” висотах.

Як визначається висота

В основному висота визначається за допомогою барометричного висотоміра.

Барометричний висотомір (альтиметр) – барометр-анероїд, який вимірює тиск. Задавши значення тиску у певній місцевості на землі, можна вказати приладу точку відліку. Якщо висота зросте, тиск, відповідно, також(упаде з висотою). Стрілка висотоміра піде вправо. Якщо ми знизимось – навпаки.

Також висоти визначають за допомогою радіовисотоміра(працює по принципу далекомірної системи, наприклад, DME), системи GPS. Ці дані, зазвичай, резервні, або використовуються разом із системою GPWS на малих висотах, при польоті в горах.

Відносна висота (height)

Висота від рівня аеродрому. Висоті відповідає тиск QFE, або тиск, виміряний на рівні ЗПС аеродрому. Тобто якщо ми, знаходячись на злітно-посадковій смузі, установимо тиск QFE, на альтиметрі побачимо висоту 0.

Абсолютна висота (altitude)

Висота від середнього рівня моря. Висоті відповідає тиск QNH. Тобто встановивши тиск QNH, ми дізнаємось перевищення літака над рівнем моря.

Ешелон польоту (Flight level)

Висота, значення якої є уніфікованим, і залежить від стандартного атмосферного тиску (1013,2 гПа = 760 мм рт. ст. = 29,92 дюйми рт. ст.). Кодове позначення QNE, відповідає ешелону польоту.

Літаки, що летять по маршруту, літають на ешелонах, а саме на висотах відносно тисків, згаданих вище.

4.9/5