Як відповідати на питання на співбесіді
Усім привіт. Сьогодні поговоримо про те, як правильно відповідати на типові питання на співбесіді. Оскільки багато хто не цілком знає, до чого варто готуватись, та яких труднощів очікувати – пропоную прочитати статтю.
Розкажіть що-небудь про себе
Запам’ятайте, вам обов’язково запропонують розказати про себе. Питання, ніби-то, й складне, хоча викликає найбільше непорозумінь між рекрутером та потенційним робітником.
Як же правильно відповісти на це питання? Так ось, пам’ятайте, що відповідь повинна бути чіткою, ясною та лаконічною. Зважайте на те, що ви себе продаєте, саме тому робіть це правильним чином.
Старайтесь розказати те, що напряму стосуватиметься вашої кваліфікації, відповідальності та досвіду. Говоріть впевнено та спокійно.
Чому ви хочете працювати у нас?
Вас також можуть спитати про це. Обов’язково це зроблять у відомих аутсорс чи продуктових компаніях. Вам лише потрібно буде гарно прочитати про неї, дізнатись про те, скільки часу вони на ринку, яка основна сфера діяльності тощо.
Також старайтесь використати основний напрям роботи у своїх же цілях: говоріть, що саме ви мріяли працювати в таких умовах та вибраній сфері(з розумними рамками, звісно).
Назвіть свої основні недоліки
Таке питання – також не виключення серед опитувань на співбесіді. Часто пропонують назвати свої плюси, хоча в основному вас запитують саме про основні недоліки.
По-перше, пам’ятайте, що виграє не той, хто назве по 1-2 проблеми. Зрозумійте, ідеальних людей немає, і від вас хочуть почути адекватний аналіз себе як особистості. Старайтесь розказати про свої мінуси, які напряму не впливатимуть на роботу, не говоріть, що ви найкращий(навіть якщо так і думаєте).
Ким ви бачите себе через 4-5 років?
На питання типу “Ким ви бачите себе через 4-5 років?” потрібно відповідати прямо: “Бачу себе Senior’ом”, якщо ви – молодший розробник в якій-небудь IT компанії.
Якщо ви на позиції нижче – говоріть, що освоїте все та підніметесь по кар’єрній стежині.
Якщо ви – PR – скажіть, що створите яку-небудь компанію, або очолите новий стартап. А чому, власне, ні?) Думаю, тут усе ясно.
Схарактеризуйте останнє місце роботи?
Вас можуть спитати про те, ким ви працювали до подачі резюме, а також чому саме вирішили змінити роботу. Розкажіть усе, як є, дотримуючись головного правила: ніколи не говоріть надто погано про колишнє керівництво та надто погане відношення конкретно до вас. Старайтесь брати за підставу те, що ви прагнете розвиватись, дізнатись нового, тому вирішили змінити компанію, уникаючи перманентної стагнації.
Як пройти співбесіду та отримати роботу в компанії
У вас є якісь питання?
Як не дивно, одне з найбільш важливих питань на співбесіді. Саме воно “розкаже” менеджеру по підбору персоналу, чи ви по-справжньому зацікавлені у роботі.
Саме тому бажано дізнатись більше про компанію, у якій в перспективі працюватимете: прочитайте про неї, дізнайтесь, за що можна “вхопитись” та обговорити детальніше тет-а-тет з HR’ом чи іншим членом команди компанії, що присутній на співбесіді. Отже, поставте питання: це головне.
Чому ми повинні вибрати саме вас?
Доповнення до попереднього пункту. Дізнайтесь більше про компанію, у якій плануєте працювати, постарайтесь подумки порівняти її з іншими, виділіть основні позитивні моменти в організації роботи, старайтесь доречно “заплюсувати” компанію.
Скільки хочете?
Питання, яке, зазвичай, задають у самому кінці. Воно викликає подив і “кидає” в ступор багатьох учасників співбесіди. А тепер заспокойтесь, зрозумійте, що це нормально, роботодавець таким чином аналізує вас, а також те, скільки “влити” у вас йому буде потрібно.
Проаналізуйте ринок вакансій, дізнайтесь, яка середня місячна зарплатня фахівців конкретно вашої спеціальності. І головне, не бійтесь називати високу “вартість”, або суму в доларах. Все одно часто вам запропонують пройти випробувальний термін тривалістю 1-3 місяці.
Скільки заробляють програмісти в Україні
Чому ви вибрали саме цю професію?
Питання просте, відповідь повинна бути такою ж. Якщо ж ви, звісно, не бажали отримати дану роботу ще з дитинства та рухатись по стежині спеціальності “ІКС” до свого Олімпу. Розкажіть, чому вирішили цим займатись, і все. Будьте “живим” на співбесіді)
Знання іноземних мов?
Знаєте англійську, німецьку, чи, нехай, китайську мови? – розкажіть про це. Неодмінно вас оцінять, навіть якщо роботодавець не вимагає іноземних мов.
Роботодавці зі знанням іноземних у рази цінніші, і в перспективі можуть працювати на західний ринок, що, відповідно, і якісніше, і у рази дорожче.
Як вивчити англійську мову початківцю
Висновок
Впевнений, що ми з вами достатньо поговорили про те, як відповідати на питання на співбесіді. Якщо будуть додаткові питання – пишіть в коментарях до поста.
Забагато непотрібних розділових знаків. Не “виключення”, а “виняток”.
Мабуть текст був на російській мові й ого перевели на українську, а перекладач ( Google Translate ) часто робить помилки…