Просто блог, і нічого більше

Скільки заробляють програмісти в Україні

Скільки заробляють програмісти в Україні – питання, що, мабуть цікавило багатьох, хто коли-небудь мав намір пов’язати своє майбутнє з “компом”. Так ось, сьогодні постараюсь спустити усі міфи в унітаз та підняти нагору актуальні факти про те, скільки саме заробляють українські програмісти сьогодні.

Чому програмісти заробляють більше?

Спочатку варто заглибитись у питання, а чому ті дядьки, скажем так, сидять на задньому місці рівно, порівняно із більшістю простих працівників в нашій з вами Україні. По-перше, не всі програмісти заробляють десятки тисяч та хвастаються, що вони по факту, індивідуальні підприємці.

Є й такі, які “осідлали” робочі місця веб-студій, які пропонують початківцям 3000-6000 тисяч гривень, що, як відомо, дуже мало для типових Senior’ів чи Middle’ів якого-небудь EPAM’а чи Luxft’а. Та про що тут говорити. Молодші розробники заробляють в 2-3 рази більше в нормальних аутсорсингових компаніях.

А тепер переходимо далі: що таке нормальна аутсорс компанія, або HR-агентство, як їх також називають.

Що таке аутсорсингова компанія

Уявіть собі таку ситуацію: є такий собі дядя Джон із далекого для нас Торонто, який вирішив замутити крутий сайт своєї будівельної компанії.

Він, звісно, нічого не розуміє, що там і як повинно працювати, йому важливо лише те, щоб новоприбулий Абдул із Бангладушу міг без жодних проблем замовити послугу у компанії дяді Джона.

Так ось, над цим проектом може працювати багато хто, включаючи і його внука-програміста, який ніби-то щось уміє там на компуктері лабати. Та дядько не дурний, і він, звісно, вирішує віддати справу “прошареним”.

Віддає чоловік проект якій-небудь компанії Ікс, яка йому забиває мізки своїми крутими сторонами, все більше приманюючи до себе. Все окей, проект лежить “під Іксом”.

Та Ікс то компанія не проста, а аутсорсингова, і має свої офіси в Україні. Ну і вирішили хлопці передати кусок проекту “нашим”. Ну окей, ті, звісно, погодились і взялись за роботу.

Думаю, далі продовжувати буде дурним тоном, та сенс тут зрозумілий цілком: дядя Джон із Торонто платить українцям, хоч це і опосередковано. Платить, звісно, долярами, що також очевидно. Ну і що головне, платить ті ж самі гроші, які отримують в офісі компанії, наприклад, у Празі.

Аутсорсинг – це процес передачі певних неосновних функцій сторонній організації.

Скільки заробляють програмісти в Україні

А тепер підійдемо до питання заробітку ближче, а саме більш конкретно розглянемо грошові місячні “винагороди” програмістів різних сортів(за даними статистики від ресурсу dou.ua):

QA (тустувальник ПЗ)

  • Junior – ~500$
  • Middle – ~1200$
  • Senior – ~2500$

Розробник ПЗ

  • Junior – ~600$
  • Middle – ~2500$
  • Senior – ~3500$

Висновок

Програмісти заробляють більше, ніж інші, адже працюють над проектами західних замовників, які, безсумнівно, будуть більш щедрими і заплатять більше, аніж “наші”.

5/5