Найбільші аеропорти світу: топ-10 аеропортів • Дзудзило 🙂
ПодорожіОпубліковано: Теги:

Найбільші аеропорти світу: топ-10 аеропортів

Подорожі повітряним транспортом стали невід’ємною частиною сучасного життя. Щодня мільйони людей користуються послугами аеропортів, щоб дістатися до різних куточків світу.

У цій статті я хочу розповісти про десяток найбільших аеропортів світу, які щороку обслуговують мільйони пасажирів (за статистикою пасажиропотоку за 2023 рік).

Indira Gandhi International Airport

Міжнародний аеропорт імені Індіри Ґанді

Міжнародний аеропорт імені Індіри Ґанді (IATA: DEL, ICAO: VIDP) є головним аеропортом, що обслуговує столицю Індії Делі. Летовище є найбільш завантаженим в Індії як для пасажирів, так і для вантажів. У 2020 році він обслужив рекордні 67,3 мільйона пасажирів.

O’Hare International Airport

Чиказький міжнародний аеропорт О’Хара

Чиказький міжнародний аеропорт О’Хара (IATA: ORD, ICAO: KORD) є ключовим міжнародним транспортним центром, що обслуговує Чикаго, штат Іллінойс. Летовище Чикаго є одним із найбільш завантажених у світі та пропонує прямі рейси до 214 пунктів призначення.

O’Hare є величезним хабом для багатьох авіакомпаній США та щороку обслуговує мільйони пасажирів і літаків.

Los Angeles International Airport

Міжнародний аеропорт Лос-Анджелеса

Міжнародний аеропорт Лос-Анджелеса (IATA: LAX ICAO: KLAX) є основним міжнародним аеропортом, який обслуговує Лос-Анджелес та прилеглу до нього агломерацію в Каліфорнії, США.

Летовище є одним із найбільш завантажених у світі як за кількістю пасажирів, так і для вантажів. Аеропорт займає площу понад 1416 гектарів, що робить його одним із найбільших аеропортів у світі за площею. В аеропорту є дев’ять пасажирських терміналів, кожен з яких обслуговує різні авіакомпанії та напрямки.

Istanbul Airport

Аеропорт Стамбула

Аеропорт Стамбула (IATA: IST ICAO: LTFM) — один із двох міжнародних аеропортів у Стамбулі, Туреччина, розташований у європейській (західній) частині міста. Усі комерційні пасажирські рейси було переведено з аеропорту Ататюрка до нового аеропорту Стамбула 6 квітня 2019 року, одночасно із закриттям аеропорту Ататюрка для регулярних пасажирських рейсів.

Аеропорт Стамбула прийняв понад 64 мільйони пасажирів у 2022 році, ставши тоді найбільш завантаженим аеропортом Європи. Летовище є основним хабом для Turkish Airlines.

Denver International Airport

Аеропорт Денвера
Міжнародний аеропорт Денвера

Міжнародний аеропорт Денвера (IATA: DEN ICAO: KDEN) розташований на північний схід від центру Денвера та є головним центром для United Airlines. Аеропорт обслуговує понад 70 мільйонів пасажирів щороку. Обладнаний сучасною інфраструктурою та забезпечує широкий вибір міжнародних та внутрішніх рейсів.

Tokyo Haneda Airport

Аеропорт Haneda в Токіо

Міжнародний аеропорт Haneda в Токіо (IATA: HND, ICAO: RJTT) — один із двох ключових авіаційних вузлів Японії, поряд з міжнародним аеропортом Наріта. Розташований у районі Оті в Токіо, цей аеропорт охоплює площу 1522 гектарів і обслуговує широку мережу міжконтинентальних маршрутів.

Haneda знаходиться на південному сході від центру Токіо, усього за 14 кілометрів від міста. В аеропорту функціонує чотири злітно-посадкові смуги та чотири термінали.

Heathrow Airport

London Heathrow
London Heathrow

Лондонський Heathrow є найбільшим міжнародним аеропортом у Великій Британії та входить в п’ятірку найбільших аеропортів у світі. Heathrow за пасажиропотоком є найбільшим у Європі.

Heathrow не якийсь мега аеропорт, де по декілька злітно-посадкових смуг чи неймовірно велика площа. Однак британська столиця, зважаючи на статус одного з найбільших фінансових та політичних центрів Європи, не могла не мати значного пасажиропотоку у своїх летовищах.

В аеропорту функціонує дві паралельні головні злітно-посадкові смуги, які пролягають зі сходу на захід, і п’ять терміналів. Площа території становить більше ніж 12 квадратних кілометрів.

Dallas Fort Worth International Airport

Аеропорт Dallas

Міжнародний аеропорт Даллас-Форт-Ворт (IATA: DFW, ICAO: KDFW) є основним міжнародним аеропортом, що обслуговує Даллас та регіон Північний Техас у штаті Техас США. Аеропорт є основним хабом American Airlines та другим за величиною аеропортом у США за площею.

Dubai International Airport

Dubai airport
Boeing 777 Emirates в аеропорту Дубая

Аеропорт Дубая є основним летовищем ОАЕ, який відомий своїм масштабом та об’ємом перевезень. Аеропорт є хабом та обслуговує рейси авіакомпанії Emirates, яка славиться базуванням своїх лайнерів-гігантів A380.

Hartsfield–Jackson Atlanta International Airport

Аеропорт Атланта
Літаки авіакомпанії Delta в аеропорту Атланти

Міжнародний аеропорт Хартсфілд-Джексон Атланта (ATL) є масштабним авіаційним вузлом, розташований за 10 миль на південь від центру Атланти, штат Джорджія.

Аеропорт охоплює велику площу та має п’ять паралельних злітно-посадкових смуг зі сходу на захід. Будучи основним центром Delta Air Lines, Frontier Airlines і Southwest Airlines, в аеропорту Атланти здійснюється понад 1000 щоденних рейсів до 225 внутрішніх і міжнародних напрямків, що закріплює його статус найбільшого в усьому світі.

Аеропорт Хартсфілд важливою транспортною артерією як для пасажирів, так і для вантажів, полегшуючи зв’язок у Північній Америці, Латинській Америці, Європі, Африці, Близькому Сході та Східній Азії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *