ПодорожіОпубліковано: Теги:

Найбільші аеропорти Європи за пасажиропотоком

Оскільки інфраструктура аеропортів завжди захоплювала, а у свій час неодноразово гуляв там як в Google Street View, так і наживо, вирішив створити свою невеличку підбірку найбільших аеропортів у Європі. Інформація буде актуальною на момент 2024 року, хоча сумніваюсь, що з часом кардинально щось зміниться.

Список аеропортів, про які мова піде далі:

10. Мюнхен (Flughafen München)

Аеропорт має ICAO код EDDM, хоча отримав він його у спадок від аеропорту Munich-Riem, який банально став замалим для баварської столиці. Munich-Riem було закрито 16 травня 1992 року, за день до початку роботи нового аеропорту Мюнхена.

Аеропорт Мюнхена
Аеропорт Мюнхена

Отож аеропорт Мюнхена є великим міжнародним хабом, що обслуговує Мюнхен і Верхню Баварію. Це другий за завантаженістю аеропорт у Німеччині та десятий за завантаженістю в Європі.

Розташований аеропорт за 28,5 км на північний схід від Мюнхена, названий на честь колишнього баварського політика Франца Йозефа Штрауса. Аеропорт має два пасажирські термінали, центральний термінал, дві злітно-посадкові смуги.

9. Рим (Aeroporto Internazionale di Roma–Fiumicino)

Аеропорт Рима
Аеропорт Рима

Міжнародний аеропорт Риму Fiumicino “Leonardo da Vinci” є міжнародним аеропортом Риму, знаходиться за ~30 км від міста.

Це найбільш завантажений аеропорт в Італії, дев’ятий за завантаженістю в Європі та 46-й у світі з обслуговуванням понад 40,5 мільйонів пасажирів у 2023 році.

8. Лондон Gatwick

easyJet Airbus A319
easyJet є частим гостем аеропорту London Gatwick

Аеропорт Лондона Gatwick є одним із декількох основних летовищ Лондона, який ділить основний пасажиропотік із Heathrow. Щорічно аеропорт обслуговує мільйони пасажирів, що робить його одним із найбільш важливих повітряних вузлів у Великобританії.

Розташований за ~48 кілометрів на південний схід від Лондона.

7. Барселона (Barcelona–El Prat Airport)

Аеропорт Барселони
Аеропорт Барселони

Аеропорт Барселони El Prat є найбільшим аеропортом Іспанії. Розташований на південний захід від центру Барселони, за ~12 кілометрів від міста.

Barcelona El Prat є хабом для різних авіакомпаній, включаючи іспанську національну авіакомпанію Iberia та низку лоукостерів, таких як Vueling.

El Prat має багату історію, він був відкритий у 1918 році та пройшов численні реконструкції та розширення протягом століть свого існування.

6. Франкфурт (Frankfurt am Main Airport)

Міжнародний аеропорт Франкфурта є найбільшим міжнародним аеропортом Німеччини за кількістю пасажирів, розташований за ~12 км від міста.

Аеропорт Франкфурта
Аеропорт Франкфурта

Аеропорт служить головним хабом для Lufthansa, включаючи Lufthansa CityLine та Lufthansa Cargo, а також Condor та AeroLogic. Обслуговує летовище близько 65 мільйонів пасажирів на рік, має чотири злітно-посадкові смуги.

Разом з добре розвиненою залізничною та автомобільною мережею аеропорт є важливим транспортним вузлом не лише для Німеччини, а також для усієї Європи та транзитних перевезень.

5. Мадрид (Madrid–Barajas Airport)

Літак авіакомпанії Iberia
Літак авіакомпанії Iberia

Аеропорт Madrid–Barajas є основним міжнародним аеропортом, що обслуговує Мадрид, знаходиться за 9 км від фінансового району міста

Аеропорт був відкритий у 1931 році та став основним хабом та базою технічного обслуговування для Iberia та Air Europa. Авіакомпанія Iberia відповідає за більш ніж 40% трафіку аеропорту.

4. Амстердам (Schiphol)

Аеропорт Schiphol є основним летовищем Нідерландів, що розташований за 9 кілометрів на південний захід від Амстердама. Schiphol обслуговує понад 60 мільйонів пасажирів щорічно, що робить його четвертим за пасажиропотоком в Європі.

Аеропорт Schiphol
Аеропорт Schiphol

Під час війни аеропорт було зруйновано бомбардуванням, але опісля його було відновлено. 1949 року було вирішено, що Схіпхол стане основним аеропортом Нідерландів.

У 2020 році Schiphol було визнано кращим аеропортом у Західній Європі.

3. Париж (Charles de Gaulle)

Аеропорт Парижа Charles de Gaulle є основним хабом Франції, який є домівкою Air France.

Міжнародний аеропорт імені Шарля де Голля
Міжнародний аеропорт імені Шарля де Голля

Названо було летовище на честь Шарля де Голя, відомого французького генерала і політика, який очолював Францію під час Другої світової війни та був президентом Франції.

Аеропорт знаходиться за ~25 кілометрів на північний схід від Парижа, його обслуговує три злітно-посадкові смуги та три термінали. Летовище постійно розвивається та вдосконалює свою інфраструктуру.

2. Стамбул (İstanbul Havalimanı)

Оскільки аеропорт Ататюрка уже фізично не справлявся із великим пасажиропотоком у Стамбулі та постійним ростом турецького флагмана Turkish airlines, в певний момент було вирішено збудувати новий аеропорт. Ним став İstanbul Havalimanı.

İstanbul Havalimanı
İstanbul Havalimanı

Новий аеропорт Стамбула (İstanbul Havalimanı) розташовується доволі далеко від центру міста, в його європейській частині. Відкрито летовище було 6 квітня 2019 року та уже згодом (у 2022) він став найбільш завантаженим у Європі, проте згодом віддав першість лондонському Heathrow.

1. Лондон (Heathrow)

В дитинстві завжди захоплював Heathrow, пам’ятаю, часто гуглив про нього, дивував неймовірно густий трафік та фотографії 747 та A380 перед посадкою над будиночками передмістя Лондона. Отож, Covid, на щастя, затих, і летовище Лондона переплюнуло Стамбул та посіло перше місце за пасажиропотоком.

London Heathrow
London Heathrow

Heathrow не якийсь мега аеропорт, де по декілька злітно-посадкових смуг чи неймовірно велика площа. Однак британська столиця, зважаючи на статус одного з найбільших фінансових та політичних центрів Європи, не могла не мати значного пасажиропотоку у своїх летовищах

Heathrow має дві паралельні головні злітно-посадкові смуги, які пролягають зі сходу на захід, і п’ять терміналів. Площа території становить більше ніж 12 квадратних кілометрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *