Авіація Опубліковано: Теги:

Що таке аеропорт хаб та базовий аеропорт

Не кожен аеропорт є великим летовищем, як, наприклад, аеропорт Франкфурта чи Стамбула. Для виділення аеропортів, які приймають чимало рейсів та є домівкою (базою) для авіакомпаній існує поняття «аеропорт-хаб» та «базовий» аеропорт. Далі розкажу про поняття базового аеропорту авіакомпанії та аеропорту-хабу.

Аеропорт-хаб, або вузловий аеропорт

İstanbul Havalimanı
Аеропорт Стамбула İstanbul Havalimanı є великим хабом

Аеропорт-хаб, або вузловий аеропорт — аеропорт, який використовується як пункт пересадки пасажирів та має високий відсоток стикувальних рейсів. Рейси з одного хабового аеропорту прямують у безліч інших, і пасажири можуть дістатися з одного в інший тільки з пересадкою у вузловому аеропорті.

Основним недоліком аеропортів-хабів є ускладнення потенційних маршрутів, які проходитимуть не напряму, а через хаб (наприклад, Львів Одеса був не прямим, а Львів — Бориспіль Одеса). В більших країнах існує декілька аеропортів-хабів. Наприклад, в США багато хабів, а от в Нідерландах лише Schiphol, через який «проходять» більшість рейсів KLM.

Базовий аеропорт або «база»

SkyUp
В Борисполі, наприклад, базувався SkyUp

Зазвичай хабовий аеропорт є базовим для певної авіакомпанії (для Франкфурта це буде умовна Lufthansa, для Варшави LOT). В такому аеропорту завжди є персонал для проведення обслуговування літаків, а також представники авіакомпаній базування. Зазвичай маршрути авіакомпаній побудовані таким чином, що вони проходитимуть через «базу», наприклад, як було з МАУ в Борисполі (який відповідно є базовим для МАУ і водночас великим українським хабом).

Якщо літак просто ночує в аеропорту, а екіпажі зупиняються в готелі, то такий аеропорт не вважається базою.

Іноді бувають невеликі бази з одним-двома літаками. Наприклад, в Україні базувались декілька літаків WizzAir в аеропорту Сікорського. Це невеличкий, проте базовий аеропорт для Wizz та рейсів авіакомпанії з України.

Один із найбільш популярних міжнародних хабів є Дубай, який є масштабною артерією, яка об’єднує Європу та далекий Схід. Дубай має гарне розташування, перш за все, для бізнесу, ну і з погляду туризму

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *