Що таке Coffin Corner в аеродинаміці • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Що таке Coffin Corner в аеродинаміці

Літаки мають як максимальну, так і мінімальну швидкість польоту. Якщо ми летимо швидше за цей максимум — це буде критично для конструктиву, повільніше — скоріш за все “звалимось”.

Існує діапазон швидкостей та висот, які сильно обмежують безпекові рамки. Їх назва – Coffin Corner. Далі дещо детальніше про те, що за явище Coffin Corner та яка його роль в авіації.

Що таке Coffin Corner

Отож, продовжимо про висоту. Як відомо, з висотою повітря стає більш розрідженим. Таким чином потрібна швидкість для стабільного польоту також росте.

Якщо ми наберемо надто велику висоту, в певний момент попадемо в діапазон критичних висот, де подальший набір буде неможливим. Швидкість знизити також не вдасться. Збільшити — теж, бо ми лімітовані можливостями літака.

Отож, такий стан називають “coffin corner.”

Coffin Corner –  обмеження швидкості разом зі збільшенням висоти польоту літака.

Причини виникнення

На графіку червоним виділено звужений діапазон швидкостей, на яких літак наближений до критичних швидкостей, як при меншій, так і при більшій швидкості польоту

Коли літак високо та з великою швидкістю, виникає небезпека через обмеження, пов’язані з аеродинамікою.

Як ліміт швидкостей виглядає на EFIS Boeing 737. Зліва видно, що чинна IAS складає 248 вузлів. Ліміти складають 260 та 220 вузлів

В результаті утворюється вузький діапазон швидкостей та висот, де літак може безпечно літати. Якщо пілот перевищить критичну швидкість (на певних ділянках крила вона перевищуватиме швидкість звуку), літак втратить підіймальну силу. Якщо пілот летить занадто повільно, літак попаде у звалювання.

Пілоти повинні ретельно планувати польоти з високою швидкістю та висотою, враховуючи обмеження свого літака та атмосферні умови, щоб забезпечити безпеку польоту.

Як уникнути явища

Простою мовою, необхідно дотримуватись усіх обмежень для конкретного літака, також уникати перевищення максимальної висоти для тих чи інших умов.

Не менш важливим буде правильне управління літаком та уникнення зайвих перевантажень на великих висотах, що може спровокувати зменшення допустимих швидкостей.

Air France 447

Інцидент з рейсом Air France 447 прикладом, пов’язаним з явищем coffin corner.

У 2009 році, під час польоту з Ріо-де-Жанейро до Парижа, пасажирський Airbus A330, що виконував рейс Air France 447, попав у складні атмосферні умови та втратив підіймальну силу.

Внаслідок некоректних дій екіпажу та нетиповий режим польоту літак набрав висоту та перебував на критичній для неї швидкості.

Таким чином пілоти втратили контроль над літаком, і він впав у Атлантичний океан.

Отже

Coffin corner – небезпечне явище, що полягає в зближенні швидкості звалювання до максимальної швидкості та як наслідок зменшення допустимих можливостей літака.

Для безпеки польотів рекомендується не “залітати” в цей діапазон швидкостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *