АвіаціяОпубліковано: Теги:

Що таке авіаційна англійська та ICAO English levels

Авіаційна англійська мова — основний інструмент комунікації авіаційного персоналу. Для того, щоб увійти у сферу та освоїти англійську необхідно добряче попрацювати як над загальними знаннями, граматикою, так і над специфікою авіаційної сфери.

Організація ICAO чітко описує вимоги до володіння мовою авіаперсоналом та визначає вимоги до кандидатів.

ICAO English

ICAO встановила 6 рівнів авіаційної англійської, що детально описано в Doc 9835:

LevelDescriptionДійсність
Level 1: Pre-elementaryNon-operational
Level 2: ElementaryNon-operational
Level 3: IntermediateNon-operational
Level 4: OperationalМінімальний рівень для лінійного пілота3 роки
Level 5: Extended OperationalПокращений рівень6 років
Level 6: ExpertНайвищий рівеньдовічно
огляд рівнів володіння англійською мовою згідно ICAO

Авіаційний персонал зобов’язаний пройти відповідне тестування, що складається з listening, speaking, reading, and writing. Авторизований орган проводить це тестування та, як наслідок, видає відповідний сертифікат.

Мінімальна вимога ICAO до рівня володіння мовою для авіаційних спеціалістів – Level 4. Однак деякі авіакомпанії та авіаційні організації можуть вимагати вищого рівня володіння мовою.

ELPAC

English Language Proficiency for Aeronautical Communication (ELPAC) – це спеціалізований тест, призначений для оцінки рівня володіння англійською мовою пілотів та авіадиспетчерів в експлуатаційних умовах. ELPAC відповідає вимогам ICAO щодо мовної кваліфікації авіаперсоналу.

ELPAC складається з трьох тестів: ELPAC ATC, ELPAC Pilots та ELPAC Level 6.

Кожен тест ELPAC складається з двох частин:

  • Перша частина включає онлайн-тестування на аудіювання, яке оцінює розуміння кандидатами рутинних та нестандартних повідомлень, включаючи сценарії, такі як медичні надзвичайні ситуації або несправності обладнання. Автентичність забезпечується різними акцентами та фоновими шумами, характерними для реальної взаємодії пілотів та диспетчерів.
  • Друга частина передбачає усний екзамен за участю двох екзаменаторів. Кандидати беруть участь у моделюванні рутинного та нестандартного радіозв’язку, а також в очних взаємодіях, де вони повідомляють про події та беруть участь в обговореннях.

Як вчити авіаційну англійську

Кабіна літака
Володіння авіаційною англійською та правилами авіаційної фразеології допоможе вам сконцентрувати увагу на керуванні літаком, а не згадуванні «як відповісти диспетчеру», особливо за кордоном

Вивчіть авіаційну лексику

Це включає як загальні авіаційні терміни, так і спеціальні терміни для вашої сфери спеціалізації, як-от пілотування, управління повітряним рухом або технічне обслуговування.

Ви можете вивчати авіаційну лексику з книг, сайтів і т.д. Як на мене, один з найбільш дієвих способів поєднати приємне з корисним — дивитись англомовний авіаційний контент. Наприклад, на тому ж YouTube є багато гарних каналів авіаційної тематики.

Практикуйте слухати та розмовляти авіаційною англійською

Ви можете зробити це, прослухавши записи управління повітряним рухом, переглянувши авіаційні відео та поспілкувавшись з іншими авіаційними професіоналами.

Особисто я практикую прослуховування радіоефірів в сервісі LiveATC, де можна в режимі онлайн прослуховувати різні аеропортові служби багатьох аеропортів світу.

Пройдіть курс авіаційної англійської

Є багато курсів авіаційної англійської мови, доступних онлайн та офлайн. Ці курси навчать вас конкретним мовним навичкам і знанням, необхідним для ефективного спілкування в авіаційному середовищі. Це платно, однак дієво, особливо коли ви трішки ліниві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *