АвіаціяОпубліковано: Теги:

Політ по аеродромному колу: як це відбувається

Коли ви лише вчитесь літати, скоріш за все “накрутите” немало кругів коло аеродрому, здійснюючи посадку з подальшим злетом і так раз за разом. Таким чином, літатимете по аеродромному кругу , або “коробочці”. Про те, що таке політ по стандартному аеродромному колу, а також про його особливості поговорімо далі.

Політ по колу

Політ за встановленим маршрутом із виконанням усіх базових елементів польоту, таких як зліт, набір висоти, горизонтальний політ, зниження і посадка. В основному використовується як модель розвитку умінь пілота-початківця, який повинен постійно вдосконалювати уміння.

Траєкторія такого польоту хоч і називається колом, на практиці є прямокутником із заокругленими кутами, також часто називається “коробочка”.

Елементи аеродромного круга

Існують різні системи позначення елементів круга: західна та “вітчизняна”.

Аеродромний круг з позначенням відрізків (legs) та розворотів(1-4)

У західній системі основою позначень є етапи-відрізки(legs):

  • Upwind: проти вітру.
  • Crosswind: поперек вітру.
  • Downwind: за вітром.
  • Final: останній етап, він же глісада або захід на посадку.

У вітчизняній замість відрізків етапи вказуються як кути між згаданими відрізками. Перший, другий, третій, четвертий і “пряма” (Final).

Як відбувається

Пілот, після зльоту, набирає висоту першого повороту, 500 футів, при цьому доповідає про це органу ОПР. Далі набір висоти продовжується, поки не буде досягнуто висоти кола, 1000 футів.

Це буде моментом здійснення другого повороту на курс, протилежний злітному. На цьому етапі відбувається горизонтальний політ на висоті 1000 футів без випущеної механізації.

При проходженні траверзу ЗПС, швидкість гаситься до оптимальної для випуску закрилок. Коли літак опиниться на 3-му розвороті, це доповідається органу ОПР, і здійснюється розворот із подальшим випуском механізації та початком зниження на 500 футів до 4-го розвороту, що є точкою виходу на посадковий курс.

Після 4-го розвороту здійснюється зниження і посадка. При потребі процес відбувається повторно(так званий конвеєр).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *