Що буде, якщо блискавка вдарить в літак • Дзудзило 🙂
МетеорологіяОпубліковано: Теги:

Що буде, якщо блискавка вдарить в літак

Блискавка є одним із доволі небезпечних погодних явищ, як для звичайних людей під час грози, так і для літаків у небі. Однак, хоч би скільки здавалоася, що взаємодія літака з блискавкою має бути катастрофічною, насправді це не так. Сучасні літаки конструюються з урахуванням можливих впливів блискавки, і захисні системи роблять польоти безпечними навіть за умов грози. Далі коротко розкажу, чому блискавка не становить критичної небезпеки для літака.

Момент удару блискавки по літаку

Звісно, блискавка може та іноді впливає на роботу систем літака, як це, наприклад, сталось із Sukhoi Superjet 100 російського «Аерофлоту» 2019 року. Однак якщо вчасно зрозуміти проблему та відповідно протидіяти їй, вона не повинна неодмінно призводити до катастрофи.

Блискавки — постійне явище

Літаки по всьому світу часто зазнають ударів блискавок.

Частота блискавок і гроз залежить від географічного положення, причому екваторіальні райони більш схильні до їх появи. Блискавки найчастіше трапляються на окремих етапах польоту, зокрема, відразу після зльоту та перед посадкою.

Сучасні реактивні літаки мають характеристики, які знижують ризик удару блискавки, такі як «статики» для розподілу статичного заряду під час польоту. Також вони проходять спеціальні випробування на удар блискавки у рамках сертифікації.

Попри можливі затримки рейсів та витрати для авіакомпаній, пілоти намагаються уникати польотів через грози, щоб уникнути ризику удару блискавки.

Отож

Попри зрідка можливі взаємодії між блискавкою та літаками, сучасна авіаційна техніка та технології забезпечують надійний захист та безпеку для всіх на борту. Авіаперевезення залишаються одним із найбезпечніших видів транспорту на сьогодні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *