Дзудзило 🙂
Блог про авіацію та все інше
Авіація Опубликовано: Теги:

Як відбувається протиожеледна обробка літаків

Як відомо, взимку, в умовах можливого зледеніння, відбувається протиожеледна обробка літаків. Постараюсь коротко розказати про неї, про те, в яких умовах відбувається процедура deicing та про вартість поливу літака.

Що таке протиожеледна обробка

Протиожеледна обробка, або деайсинг (deicing) — процедура очищення літаків від снігу та інею, а також їх покриття захисною сумішшю.

Зледеніння літака змінює його аеродинаміку і може викликати проблеми з керуванням та безпекою польоту. Крім того, снігом покриті датчики спотворюють інформацію для пілотів.

Як відбувається деайсинг

Деайсер
Автомобіль для деайсингу в аеропорту Бориспіль

Для здійснення процедури обробки літаків використовують спеціальні автомобілі, які часто називають деайсерами. Деайсери є невеликими спецмашинами з телескопічною висувною платформою та кабіною оператора.

Розсівання реагенту здійснюють рухомі форсунки шляхом поливу конструкції ВС підігрітим реагентом (антифризом) спрямованим щільним потоком під тиском.

Робочі форсунки із висоти ~20 метрів розпилюють реагент рівномірно по поверхні літака (в основному по верхній частині крила, яка є важливою в процесі польоту).

Коли відбувається деайсинг

Процес протиожеледної обробки

Протиожеледну обробку бажано проводити перед зльотом, щоб забезпечити максимальну ефективність. Тривалість захисного впливу рідини залежить від погоди.

Яка вартість деайсингу?

Залежить від площі покриття та рідини, яку використовують. В середньому один полив вимагає від десятків до сотень літрів рідини, і полив може обходитись в декілька сотень — тисяч доларів.

4.5/5