Авіація Оновлено:

Як пройти первинну медичну сертифікацію пілота в Україні

Зміст

Пройти первинну медичну сертифікацію пілота в Україні можна в декількох місцях. У Києві це АМЦ НАУ (вулиця Гарматна, 47, Київ) і Медичний центр Украероруху (аеропорт Бориспіль, навпроти терміналу D, коло будівлі РСП «Київцентраеро»).

АМЦ НАУ проводить первинну медичну сертифікацію, поновлення, перевизнання сертифікатів осіб, які планують навчання/роботу за напрямком : пілот-аматор/курсант-пілот / диспетчер УПР/бортпровідник/ інший АП всіх медичних класів (I/II/III/Бортпровідник). Розташований коло НАУ, що для мене зручніше. Тому мова піде про Медцентр НАУ.

Як записатись

На сайті Медцентру НАУ можна знайти номер головного лікаря Петліна Вадима Олександровича, подзвонивши на який вас проінструктують щодо можливих дат для проходження обстеження. У моєму випадку запропонували дату через півтора тижня(понеділок). Подальше спілкування продовжили у Viber, де мені відправили перелік документів, які треба взяти з собою, а також вартість медогляду.

  • Необхідні документи: паспорт, військовий квиток(для визначення чи ви придатні до служби), фото 3×4, маска, медкнижка(якщо є).
  • Вартість: еквівалент ~100€ + довідки психолога/нарколога (~700 грн)
  • Час проходження: 1 день

Як проходить медогляд

Ви приїжджаєте у вказаний час (зазвичай це 8:00 ранку), попадаєте в кабінет 203, отримуєте карту із документами, які згодом будуть заповнені медичним персоналом.

Серед лікарів/процедур мам зроблять флюорографію, візьмуть аналізи крові, сечі, також вас огляне офтальмолог, уролог, хірург, отоларинголог, стоматолог, зроблять УЗД і т.д. У цілому, нічого особливого.

Залежно від класу виданого в майбутньому сертифіката, час проходження відрізнятиметься. Я проходив по Class 1, закінчив приблизно о ~15:45, що доволі непогано, враховуючи завантаженість центру.

В кінці ви ще раз спілкуєтесь із головним лікарем(до речі, цікавий спеціаліст зі знаннями в авіаційній сфері, а не просто дідусь з вислугою), звіряєте особисті дані та отримуєте сертифікат.

Приблизно так проходить медобстеження в Україні.

З позитивного

Процес зайняв дійсно 1 день, пройшов без особливих складнощів.

З негативного

  • Черги та ще раз черги. В ідеалі хотілось в одній з небагатьох медустанов для авіаційних спеціалістів бачити зацікавленість обстежити саме їх, а не всіх купою. Все-таки якби процес був дещо більш налагоджений, зайняв би як мінімум в півтора раза менше часу і ситуацій коли лікаря нема на місці не було б. Але маючи досвід проходження таких обстежень за кордоном, скажу, що там не надто краще)
  • Також негативним є те, що сертифікат не EASA-friendly, що не дає право з легкістю літати в авіакомпанії Європи. Але це, упевнений, питання часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *