АвіаціяОпубліковано: Теги:

Агенція з безпеки в авіації EASA: місія та завдання

Європейська агенція з безпеки в авіації (EASA, The European Union Aviation Safety Agency) є ключовим регулювальним органом, відповідальним за забезпечення безпеки та розвитку цивільної авіації по всій Європі.

EASA logo
Логотип EASA символізує європейське об’єднання з метою безпеки авіації

EASA було створено у 2002 році та розпочало роботу у 2003 році. Організація відіграє ключову роль у стандартизації, сертифікації, формуванні правил і стандартів безпеки цивільної авіації в країнах-членах ЄС.

Безпосередньою місією EASA є покращення безпеки польоти в ЄС та інших членах. Агентство розробляє єдині правила, проводить інспекції, надає експертну допомогу та проводить дослідження. Все це робиться для того, щоб авіація відповідала найвищим стандартам.

Історія EASA

The European Aviation Safety Agency (EASA), базується в Кельні, Німеччина, було створено як «European Aviation Safety Agency» у 2002 році та почало повноцінно працювати у 2008 році.

Місією EASA, перш за все, було об’єднати зусилля та знання, щоб зробити польоти в ЄС максимально безпечними.

Перші роки EASA були присвячені розробці спільних правил та стандартів для авіаційної галузі.

  • 2008 рік став знаковим для EASA. Агентство набуло повної функціональності, перебравши на себе обов’язки Об’єднаного управління цивільної авіації (JAA).
  • 2018 рік ознаменувався перейменуванням агентства на Європейське агентство авіаційної безпеки Європейського Союзу (EASA). Це підкреслило його статус ключового органу ЄС в цивільній авіації. Однак EASA на сьогодні включає країни, які не є членами ЄС.

Сьогодні EASA – це не просто регулятор, а й рушій інновацій в авіаційній галузі. Агентство постійно співпрацює з науковими інститутами, промисловістю та міжнародними організаціями, такими як ICAO, щоб йти в ногу з часом та гарантувати безпеку польотів у майбутньому.

Щорічний огляд безпеки (ASR)

Щорічний огляд безпеки (ASR) EASA – це ключовий документ, який публікується щорічно, щоб дати всебічну оцінку стану авіаційної безпеки в ЄС. Ґрунтується на даних про авіаційні події, тенденціях та факторах, що впливають на безпеку польотів.

Наприклад, у червні 2020 року EASA заборонило авіакомпанії Pakistan International Airlines здійснювати польоти до Європи після жахливої катастрофи, спричиненої фатальною помилкою пілотів пакистанського перевізника PIA. Розслідування виявило, що третина ліцензій пілотів у Пакистані є «підозрілими».

Члени EASA на момент липня 2024

EASA включає такі держави-члени, як Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія та Швеція.

До виходу Великобританії з ЄС, британський регулятор UK Civil Aviation Authority та сама Великобританія була державою-членом EASA.

Правила EASA Part-MED

Правила EASA Part-MED, введені 2014 року, що встановили стандарти медичної придатності для пілотів та бортпровідників. Їх мета — гарантувати, що пілоти, диспетчери та інші члени екіпажу мають необхідний рівень фізичного та психічного здоров’я для безпечного виконання своїх обов’язків.

Part-MED визначає п’ять класів медичних свідоцтв:

  • Class 1: для комерційних пілотів та диспетчерів повітряного руху.
  • Class 2: для приватних пілотів, інструкторів з польотів та бортпровідників.
  • Class 3: для диспетчерів польотів на аеродромах з обмеженим рухом.
  • Class LAPL: для власників ліцензії пілота легкомоторного літака (LAPL).
  • Клас медичного свідоцтва для кабінного екіпажу: для бортпровідників.

Для отримання медичного свідоцтва льотний склад повинен пройти медичне обстеження відповідним органом в державі-члені EASA.

Мій досвід проходження медогляду в країні EASA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *