Дзудзило 🙂
Блог про авіацію та все інше
Авіація Опубликовано: Теги:

Як я пройшов EASA Class 1 initial в Європі

Сьогодні мова піде про те, як отримати ліцезію Medical EASA Class 1 Initial в Європі, що для цього знадобиться окрім міцного здоров`я та скільки медогляд вартуватиме.

Недавно я завершив проходження медогляду для отримання ліцензії, що є обов’язковою для пілота цивільної авіації – EASA Class 1. Її вимагають у Європі, в США ж запропонують дещо інший тип.

EASA Class 1, 2, 3, LAPL

Є декілька типів ліцензії:

  • 3: для авіадиспетчерів,
  • 2/LAPL: для приватних пілотів(PPL SPL, BPL), проходиться кожних 5 років
  • 1: для екіпажу, що має намір отримати ліцензії комерційного/лінійного пілота(CPL (A), ATPL (A)), проходиться повторно кожного року після initial check

Я маю намір прямувати до ATPL найближчим часом, тому проходив найбільш строгий медогляд для EASA class 1 (initial – перший раз).

Де можна пройти

Отримати ліцензію можна після проходження медкомісії в одній із держав, що входить до EASA, а саме:

Австрія, Фінляндія, Латвія, Румунія, Бельгія, Франція, Литва, Словаччина, Болгарія, Німеччина, Люксембург, Словенія, Кіпр, Греція, Мальта, Іспанія, Чехія, Угорщина, Нідерланди, Швеція, Данія, Ірландія, Польща, Великобританія, Естонія, Італія, Португалія.

Я вирішив проходити медогляд в Латвії. По-перше, в Ригу переліт не надто дорогий, по-друге, сам медогляд відносно дешевий, по-третє, лікарі в основному знають російську, що дуже зручно, особливо коли виникають проблеми.

Де ще можна пройти недорого і коло України?

Із недорогих та невіддалених варіантів – Литва, Угорщина, Румунія, Польща. Також не у всіх країнах погодяться обслуговувати іноземців, тому раджу уточняти дані моменти до відвідин медцентру.

Як проходить

Ви прилітаєте в медцентр, берете спеціальний бланк зі списком питань про вас та здоров’я. Далі починаєте проходження лікарів, в процесі заповнюєте згаданий документ.

Через що доведеться пройти:

  • Аналізи: крові, сечі
  • Електрокардіограма
  • Аудіометрія
  • Прийом у терапевта (ріст, маса, тиск, наявність проблем)
  • Офтальмолог – тест на бінокулярний зір, дальтонізм, різкість зору та наявність проблем (можливий LASIK тощо)

Зранку бажано пройти усі аналізи, результати яких будуть готові уже опісля 12-13ї години дня. Це у випадку, коли ви маєте намір завершити медогляд того ж дня.

Документи для заповнення при проходженні медогляду

Опісля успішного проходження усіх “випробувань” ідете до головного лікаря, який і сформує вердикт, підходите ви, чи ні. Одразу після цього ви маєте повне право отримати ліцензію, перед цим оплативши усі послуги центру.

Сертифікат EASA medical Class 1 initial

Ціна

180 Євро – в центрі «Авіамед» в Ризі.

В більшості країн Європи вартість вища, а також відрізняється порядок проходження.

5/5