Скільки заробляють пілоти цивільної авіації • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Скільки заробляють пілоти цивільної авіації

Мабуть, багатьох майбутніх пілотів цікавить, скільки заробляють пілоти цивільної авіації. Зібрав із відкритих джерел достатньо інформації, яка допоможе зрозуміти приблизний рівень зарплат пілотів авіакомпаній по світу.

Від чого залежить зарплата пілота

Заробіток пілотів залежить від багатьох факторів:

  • Важливою частиною зарплати пілота є посадовий оклад, який є фіксованою сумою. Цей оклад може сильно змінюватись залежно від авіакомпанії та посади пілота.
  • Також зарплата залежить від зайнятості. Тобто є якась невисока базова ставка, а все інше — бонуси. Розмір цієї «бонусної» частини залежить від тривалості польоту, характеру маршрутів, типу літака, рангу та особливостей авіакомпанії.
  • Окремо частину зарплат становлять премії, оплата за безпеку і т.д. Премії можуть змінюватись залежно від різних факторів, таких як якість роботи або дотримання правил та стандартів.
  • У капітанів здебільшого зарплата на порядок вища, ніж у других пілотів. Проте не завжди. У деяких авіакомпаніях велику роль відіграє вислуга («seniority»), тому другі пілоти, які не мають бажання брати на себе відповідальність капітана, з роками отримують більшу і більшу зарплату, яка часто досягає капітанської.
  • Рівень оплати різниться від авіакомпанії до авіакомпанії та залежно від країни базування.

Зарплати пілота по світу

США і Канада

Зарплати пілота в США та Канаді є одними із найвищих у світі. Однак, інвестиції в навчання та подальші податки можуть здатись не такими уже й приємними. Як мінімум, для отримання FAA ATPL, необхідно буде налітати близько 1500 годин, що достатньо недешево, а також довго.

Середній рівень зарплат (за рік) пілота в США та Канаді сягає ~100-300$ тис.

Для прикладу, середня річна зарплата пілотів Southwest Airlines становить $222,000. Однак деякі пілоти Southwest заробляють значно більші суми. Пілоти United Airlines заробляють в середньому $205,000.

Європа

Зарплати пілотів у Європі сильно зав’язані на авіакомпанію, а також державу, під прапором якої вона літає. Наприклад, пілоти швейцарської Swiss заробляють значно більше якого-небудь лоукостера типу Ryanair чи Wizzair.

Зарплати у Великій Британії, країнах Скандинавії, як правило, дещо вищі.

Зарплата другого пілота залежить від багатьох факторів. Починається від €2000 – 3000 за місяць.

В середньому капітан європейської авіакомпанії заробляє близько €80-180 тисяч за рік, тобто близько €6-15 тисяч за місяць. Для прикладу, капітан British Airways, враховуючи дані за 2023 рік заробляв близько 117,000 за рік.

Азія

Airbus A320 Air Asia
Airbus A320 авіакомпанії Air Asia

У країнах Азії попит на пілотів доволі високий.

В середньому рівень зарплат є високим, рівноцінно ринку Європи.

Окремо варто згадати про рівень зарплат в Китаї. Там вони доволі високі, особливо для висококваліфікованих пілотів та командирів. Що цікаво, китайська система часто передбачає саме тривалі контракти, порівняно із країнами, наприклад, Близького Сходу.

ОАЕ і країни Близького Сходу

Регіон Близького Сходу, включаючи країни, такі як ОАЕ та Катар, славиться своїми високими зарплатами для пілотів. Тут пілоти можуть заробляти значно більше, ніж у багатьох інших країнах.

Однак, авіакомпанії характерні високим порогом входження. Наприклад, не кожен другий пілот пройде тестування та ряд співбесід в умовний Emirates чи Etihad. Капітани, наскільки відомо, попадають назад в крісло другого пілота і лише з часом займають місце зліва.

Для прикладу, пілоти Qatar в середньому заробляють $173-190 тисяч за рік.

Україна

Зарплати пілотів в Україні порівняно низькі та близькі нижчим показникам по Європі. Здебільшого це залежить від завантаженості екіпажів, яка після 2020 різко упала, коли «прийшов» Covid.

На сьогодні польоти не виконуються, і ті авіакомпанії, які продовжують роботу (SkyUp, Skyline Express Airlines, Windrose), судячи з усього, виплачують середню зарплату по ринку Європи, де вони, власне, і виконують чартерні рейси.

Отож

Робота пілота є дуже відповідальною і потребує високого рівня підготовки, а навчання є тривалим і непростим. Саме тому пілоти порівняно отримують гарну винагороду, яка з часом зростає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *