АвіаціяОпубліковано: Теги:

Що таке реєстрація на літак та як її проходити

Будь-який «цивільний» переліт розпочинається з реєстрації. В цій коротенькій статті розкажу, що таке реєстрація на літак, для чого потрібна ця процедура, що буде, якщо запізнитись на реєстрацію в аеропорту, а також як зареєструватись на літак онлайн.

Чому реєстрація є важливою

Після того, як ви купуєте квиток на переліт необхідно зареєструватись на рейс. Факт реєстрації підтверджує право на здійснення перельоту. При реєстрації вказується місце в салоні літака, час закінчення посадки, номер виходу і т.д.

Аеропорт Риги
Стійки реєстрації в аеропорту Риги, Латвія

Як і з розрахунком пального та його розподілом між паливними баками, правильна посадка пасажирів та їх багажу у літак є не менш важливою. Саме тому реєстрація на літак є важливою.

Як проходить реєстрація в аеропорту

Нижче коротко розкажу, як проходить процес реєстрації та інших формальностей перед вильотом в аеропорту та як пройти це все легко та без проблем.

  1. Реєстрація на рейс: за 24-48 годин до вильоту ви можете зареєструватися онлайн, що значно зекономить ваш час в аеропорту. Якщо ж ви не встигли цього зробити, підійдіть до стійки реєстрації за 2-3 години до вильоту, маючи при собі паспорт, квиток або номер бронювання, а також ручну поклажу.
  2. Паспортний контроль: після реєстрації вам необхідно пройти паспортний контроль. Приготуйте ваш паспорт, щоб не затримувати чергу. Прикордонник перевірить його та поставить штамп про виїзд з країни.
  3. Зона вильоту: тут ви можете відпочити в кафе, ресторані або лаунж-зоні, купити сувеніри в Duty Free, зарядити телефон, попрацювати або просто розслабитися перед польотом.
  4. Посадка на літак: за 30-40 хвилин до вильоту вас запросять до гейту для посадки. Покажіть ваш посадковий талон і паспорт, пройдіть через контроль безпеки та підніміться на борт літака.

Порада: Щоб мати час на всі процедури, рекомендується приїжджати в аеропорт за 2-3 години до вильоту.

Що буде якщо запізнитись на реєстрацію в аеропорту

Всі ми люди, і часто трапляється так, що запізнюємось в аеропорт. Нижче розглянемо декілька варіантів подій, що трапиться, якщо запізнитись на реєстрацію.

Рейс ще не вилетів, але реєстрацію закінчено

Якщо ви прибули до аеропорту, і на табло ви побачили, що реєстрацію завершено, але літак все ще не вилетів, є шанс сісти на борт. Але лише за умови, що ви завчасно зареєструвались онлайн і летите без багажу.

Зазвичай вихід на посадку закривається за 20-30 хвилин до відправлення (за розкладом). Тому раджу просто швиденько пройти security check, паспортний контроль та поспішити на гейт.

Якщо ж ви летите з багажем, ситуація дещо складніша. Тут або визначитись, що для вас найважливіше і спробувати це вивезти як ручну поклажу, або спробувати забронювати переліт на інший час (день).

Закінчилась реєстрація і посадка, але ще не настав час вильоту

Якщо вас не пускають уже на гейті, тут вердикт очевидний: конкретно у цей час ви не відправитесь. Необхідно підійти до представництва авіакомпанії в аеропорту, щоб спробувати перебронювати квитки на наступний рейс. Деякі авіакомпанії надають безплатне перебронювання для бізнес-класу та найдорожчих тарифів (преміумеконом і т.д.).

Якщо ви придбали дешевий тариф та забронювали квиток заздалегідь, ймовірно, що на наступний рейс подібні квитки вже не будуть. У такому разі доведеться не лише сплатити штраф, а й доплатити різницю у тарифах. Інший варіант: спробувати підібрати квитки на наступні дати. Потенційно знайдуться дешеві варіанти й вам не доведеться переплачувати.

Закінчилась реєстрація, посадка та уже настав час вильоту

При запізненні на реєстрацію авіаквиток отримує статус «No show», коли час вильоту за розкладом уже настав, а пасажир не з’явився в аеропорту. У такому випадку квиток автоматично стає недійсним і буквально «згорає». Повернути щось можуть лише люди, які купили спеціальний flexible квиток, або квиток в преміум чи бізнес-клас.

Якщо ви опинилися в такій ситуації та розумієте, що не встигнете на виліт за розкладом, терміново зв’яжіться з кол-центром авіакомпанії. Іноді вам підуть на зустріч та перебронюють квиток, якщо є така можливість.

Що таке онлайн-реєстрація

Спростити процес реєстрації на рейс дозволяє онлайн-реєстрація.

Стійки self-checkin в аеропорту Сікорського, де можна швидко пройти реєстрацію та отримати посадковий талон (більш актуально, якщо летите без багажа)

Онлайн реєстрація дозволяє проходити всі формальності віддалено та отримати завчасно посадковий талон, що суттєво скорочує час перебування в аеропорту. Вона також розв’язує питання розсадження пасажирів по місцях — і якщо вони не мають багажу, то на цьому процес закінчується. Авіакомпаніям залишається лише прийняти багаж, що прискорює процес та вимагає менше стійок реєстрації.

Для авіакомпаній онлайн-реєстрація – спосіб скорочення витрат. Власне тому більшість лоукостерів заохочують пасажирів реєструватись безплатно онлайн, а за реєстрацію в аеропорту іноді просять до 60€ (Ryanair). Зазвичай онлайн реєстрація відкривається за 10 і більше днів до вильоту.

Отож

Реєстрація на рейс відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки та комфорту пасажирів, а онлайн-реєстрація скорочує час перебування в аеропорту та забезпечує зручність та економію як для авіакомпаній, так і для пасажирів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *