Авіація Опубліковано: Теги:

Де зберігається пальне в літаку

Мабуть, багато людей навіть не задумувались, де зберігається пальне в літаку. Далі розкажу, чому більша частина пального зберігається саме в крилах (крилі), а також чому це важливо для центровки літака.

Роль центровки в розміщенні паливних баків

Якщо ми розмістимо баки для пального спонтанно десь в фюзеляжі, буде непросто враховувати центровку літака. Вона вимагатиме постійного перерахунку та втручання органів управління при відпрацюванні пального. Навіть якщо існуватиме точна система контролю, постає питання: а навіщо все так ускладнювати? У нас же є товсте і довге крило, куди можна залити чимало пального.

Розміщення пального ближче до центру мас, тобто у крилах, допомагає значно знизити зміну центрування при виробленні палива та не вийти за встановлені обмеження. Це саме стосується області центроплана, яка близька до центру мас. В певних випадках пальне також зберігають в окремому баці у стабілізаторі.

Розподіл запасів пального

Всередині паливного бака, нервюри поділяють паливні баки на безліч відсіків, де розміщуються паливні баки

Більшість літаків мають кілька паливних баків: один центральний та окремо в крилах. Зазвичай перш за все витрачається пальне із центрального бака, і лише згодом з основних.

Окремо варто вказати, що баки в крилі у поєднанні з двигунами під крилом збільшують надійність літака, оскільки при відмові насосів паливо зможе надходити під дією сили тяжіння.

Процес заправки літаків також залежить від центровки, і, при заправленні пальне подається не абияк, а рівномірно розповсюджується між баками. Самі ж паливні баки з’єднані між собою системою насосів, які забезпечують перекачування пального.

Отож

Крило літака не лише створює підіймальну силу та тримає літак у повітрі, а і є хорошим місцем для зберігання пального.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *