Здоров'яОпубліковано: Теги:

Синдром сухого ока та як його лікувати

В сучасному світі складно не проводити як мінімум по півдня за екраном смартфона/комп’ютера і тд. Ми постійно напружуємо свої органи зору. Нерідко забуваємо достатньо кліпати, відвертати час від часу увагу в користь тимчасової перерви для очей. Таким чином розвивається диво-хвороба, яку наразі називають синдромом сухого ока.

Що це за синдром

Це хронічне захворювання поверхні ока, при якому слізна плівка втрачає ефективність і недостатньо змащує рогівку. Руйнується збагачення сльози корисними жирами, які постачаються мейбомієвими залозами, які знаходяться в повіках.

Причини

  • забруднення повітря
  • макіяж
  • носіння лінз
  • використання неправильних капель
  • наслідок операції з корекції зору (LASIK тощо)
  • зорові перевантаження і недостатні моргання

Як лікувати

Каплі

Існує багато сльозозамінників, які відновлюють важливі складові сльози. Із тих, які мені особисто допомогли та не містять консервантів – каплі на основі гіалуронової кислоти Хіло-комод (лат. Hylo-comod) компанії «Ursapharm».

Масаж

На даний момент небагато закладів в Україні пропонують послугу з масажу повік ока. Проте це, мабуть, найбільш ефективний спосіб боротьби із проблемними мейбомієвими залозами, який допомагає очистити їх закупорку і збагатити сльозу важливими ліпідами.

Процедура доволі неприємна(я не витримав 🙂), але, якщо ви легко переносите втручання в зоні очей, це не буде проблемою.

Також можна робити самомасаж, а саме ставити теплі компреси, а після повного охолодження дуже акуратно масажувати повіки в напрямку виділення секрету.

Відпочинок

Тут усе просто. Відпочивайте, робіть вправи для очей, не перевантажуйте свій зір.

Як зберегти зір при зорових навантаженнях

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *