ЦікавоОпубліковано: Теги:

Як стати програмістом та отримати першу роботу

Хотілось би сьогодні поговорити про те, як стати програмістом та отримати першу роботу. Впевнений, на момент 2016 року багато людей, і, очевидно, ви, дорогий читач, прагнете отримати необхідні знання з області програмування та у недалекому(якщо є бажання) майбутньому отримати першу роботу в ІТ-компанії.

Подумайте, що вибрати для себе

Перед тим як куплятись на рекламу чергових айті-курсів, подумайте, чи воно дійсно вам треба

Кого не спитаєш, хто, звісно ніяк не пов’язаний розробкою, або із комп’ютером “на ви”, усі впевнені, що програмування — щось дуже конкретне, або що програмісти займаються одним і тим же самим: щось там кодять, дотримуючись певних алгоритмів та стандартів. Та все, звісно, не так.

Яким програмістом стати

Впевнений, що “підхід” до правильного рішення, що стосується вибору мови програмування — доволі складний, і, зазвичай, ви зміните своє рішення, вивчивши щось нове і “перейшовши” на іншу мову програмування, ну або, просто ставши кимось на кшталт Full-stack розробника.

При виборі мови програмування потрібно враховувати наступне:

  • Наявність вакансій, або стрімка їх поява на ринку
  • Низький рівень входження
  • Ваше власне ставлення до мови програмування

Наявність вакансій

Чому я виділив йому пріоритетне “місце”? А тому, що це доволі важливо, насамперед у наш час. На щастя, кожна із відомих мов програмування, які на рівень вище Асемблера потрібні, і можна рухатись у напрямку їх освоєння.

Та скажу чесно, що серйозно підходити до таких мов як C++, Pascal чи тому подібного особливого сенсу не бачу. Так, ви знайдете вакансії яких-небудь Senior’ів, яким пропонують по 3-4 тисячі зелених. Але повірте: такі люди повинні по-справжньому володіти усіма найглибшими “ямами” мови, повинні знати, як вирішити найбільш каверзні завдання від замовників.

Що я пропоную, спитаєте? Занурюйтесь у те, що стрімголов розвивається зараз. Наприклад, Ruby чи JavaScript. Перший доволі молодий, другий ковтнув нову порцію повітря і “проникає” усюди, окрім Frontend частини.

Якщо вивчали C++ в університеті — попробуйте себе у Backend’i, а саме з PHP: мови програмування досить схожі, і знайти спільну мову буде нескладно вже за місяць-два. Любите створювати сайти та слідкувати за новинками у сайт-індустрії — зануртеся у води Frontend-розробки.

Навчіться верстати, застосовуючи усі постулати та норми HTML5, стилізуйте та анімуйте елементи за допомогою CSS3 та додавайте океан “плюшок”, користуючись усіма благами уже згаданого JavaScript’a.

Якщо маєте намір займатися тестуванням продуктів — станьте QA: ви безумовно станете комусь потрібним. Багато не розкажу про наступне, та скажу одне: не оминайте також Ruby, Python, C#: все розвивається, і вибір за вами.

Низький рівень входження

«Клієнтський» код для браузерів, написаний на jQuery

Якщо ви зануритесь в те, що лише розвивається, і у вашій компанії працюватиме по 2-4 старші розробники — станьте Junior’ом, вивчайте мову програмування та у момент апогею мови станьте дорогим потрібним розробником, якого “хотітимуть” взяти на роботу всі.

У чому цей низький рівень входження:

  • Frontend-розробка в главі із JavaScript’ом
  • PHP можна також виділити
  • Python, безсумнівно

Якщо говорити серйозно

Думаєте, спроста вас “травили” такими мовами програмування як C чи C++ в університеті? Повірте, це зовсім не так. Швидше за все, ви ніколи не працюватимете з ними, але навчитесь ви багато, освоївши основи цих мов.

Найскладніші завдання так чи інше будуть вимагати знань C, чи C++. Нехай не знань, але підхід до вирішення буде схожим, повірте. Тому, якщо ви студент-першокурсник, учіть Сішку, а десь на 2-му чи третьому курсі підіймайтесь на сходинку вище.

Прочитайте також: Скільки заробляють програмісти в Україні

Як отримати досвід початківця і стати Junior’ом

Доволі важливе питання. Його обговорюють усі, хто лише входить у світ розробки. Буду чесним: без елементарного досвіду роботи отримати місце під сонцем буде непросто.

Але не все так погано, навіть якщо ви без досвіду роботи в якій-небудь компанії. Не буду відступати й згадувати Лебедєва із його фейковим портфоліо як спосіб привернення клієнтури, але скажу так: умієте — покажіть це, зробіть щось, напишіть щось унікальне, класне, так бодай блог створіть, скориставшись безплатними ресурсами та хостингами, де майже усе готово для вас.

Доведіть людям, що ви щось умієте. Говорячи про програмування, варто згадати про таку штуку як GitHub: створюйте, заливайте, не заплативши ні копійки за це. Показуйте комусь, працюйте, і всі проблеми та незгоди самі закопаються у землю.

Показуйте комусь, працюйте, і всі проблеми та незгоди самі закопаються у землю.

З чого потрібно почати

Якщо ви уже твердо вирішили працювати “з кодом” – пропоную вам, перш за все,  обдумати, чому саме зможете присвятити свій вільний час наступні декілька тижнів, місяців, а може, і років. Знайдіть хороші курси у своєму місті, ретельно відстежте ієрархію відгуків про них. Якщо ж ви живете у далекій нікому не відомій сільській місцевості — займайтесь у режимі онлайн: є чимало якісних курсів у наш час.

Резюме

Скажу зразу: спочатку хотілось розказати про техніку написання резюме детально в цій статті, та згодом зрозумів, що ця тема варта нової. Читайте блог, чекайте на статтю, у якій я із власного досвіду розкажу про всі аспекти створення якісного резюме та супутнього листа(CV).

Переконаний, що ви дізнались більше, а саме те, як стати програмістом та отримати першу роботу.

2 відповіді до “Як стати програмістом та отримати першу роботу”

  1. Aktumo :

    Дякую що українською.
    Але є помилки:
    “Вникайте” – це русизм, можна замінити на “розбирайтесь/занурюйтесь”
    пробелеми > проблеми
    “да бодай блог створіть, не скориставшись безкоштовними ресурсами”:
    “да” >> та
    “не скориставшись” >> тут зайве “не”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *