Що таке jQuery та де вона використовується

Оскільки недавно вирішив настрочити трішки про JavaScript, сьогодні розкажу про бібліотеку jQuery, яка спростила життя багатьом розробникам, які не завжди хотіли вникати в глибокі нетрі JS’а.

Що таке jQuery?

jQuery – бібліотека, що сформована на основі мови програмування JavaScript.

jQuery представили ще 2006 року, і на даний момент бібліотека використовується практично на кожному веб-сайті. jQuery також можна сприймати як фреймворк, що формується із великою кількістю інструментів для роботи з веб-документом. jQuery дозволяє набагато швидше вирішити типове завдання, наприклад, валідація форми, строрення слайдера тощо. Застосовуючи чистий JavaScript питання вирішувалося б набагато складніше.

Для чого можна використати бібліотеку jQuery?

Бібліотека jQuerry містить багато функцій, необхідних для роботи з:

  • багатьма правилами таблиць стилів CSS
  • обробкою event’ів у документі
  • анімацією та різними ефектами в документі
  • відображення об’єктів у DOM’і сторінки
  • техгологія AJAX

Для підключення бібліотек jQuery потрібно, перш за все, вивантажити файли, або підключитися по CDN віддалено(файли будуть підгружатися разом зі сторінкою). Підвключити на сторінку уже вивантажений код можна нижче зазначеним чином:

<script type="text/javascript" src="jquery.js"></script>

Висновок, або для чого нам jQuery, якщо є JS?

Якщо підсумувати сказане вище, можна дійти висновку, що jQuery – якісний спрощувач JavaScript’а, особливо для тих, хто не має бажання з ним довго мучитись. jQuery доступний, кросбраузерний, що доволі важливо при роботі. Тому рекоментую використовувати бібліотеку в своїх проектах.