Чому літаки не літають над Антарктидою • Дзудзило 🙂
ПодорожіОпубліковано: Теги:

Чому літаки не літають над Антарктидою

Якось описував, чому в минулому літаки не літали по максимально зручних маршрутах. Причиною були норми ETOPS. Але це здебільшого стосувалось перельотів через Атлантику. Недавно зрозумів, що багато хто цікавиться, чому так не можна у випадку з польотами в південній півкулі, наприклад, з Австралії до Південної Америки.

Таким чином вирішив простою мовою розказати, чому здебільшого літаки не літають над Антарктидою.

Основна причина: це не вигідно і безглуздо

Якщо ми “вписуємось” в норми ETOPS на новенькому Boeing 747-8, це добре. Проте варто розглянути також фінансовий аспект.

Найбільш прийнятним був би маршрут з Південної Америки до Австралії. І такі рейси виконувались, хоча і небагато. Основна проблема полягає в недостатньому попиті. Була обмежена кількість рейсів, які з’єднують два континенти.

Чому не через Антарктиду? – Бо в цьому нема сенсу. Коли ми летимо по найвигіднішому шляху, залишаємо Антарктиду в стороні, не пролітаючи через неї.

Рейс авіакомпанії LATAM (LA805), що виконувався декілька років тому

Чи літають узагалі до Антарктиди?

Звісно літають. Проте рейси до Антарктиди обмежені. Зазвичай на континент потрапляють в рамках спеціальних турів чартерними рейсами з півдня Аргентини.

Здебільшого прилітають на острів Кінг-Джордж, де згодом можна потім приєднатися до круїзу по Антарктиці. Сам переліт короткий і не перевищує 5 годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *