Як працює реактивний двигун
Кожного дня повітряний простір України перетинає чимало пасажирських, вантажних літаків, і більшість із них – неповільні та масивні судна, обладнані реакивними двигунами.

Так ось, якщо звичайний гвинт формує тягу, що нагадує повітря від кімнатного вентилятора, то реактивний працює цікавіше, і ще залишає цікавий білий слід в небі. Сьогодні дуже-дуже коротко розкажу про те, як працює реактивний двигун.
Принцип роботи

Двигун розганяє літак, штовхаючи його плодами своєї діяльності – тягою повітра ззаду. Розглянемо, як ця тяга зявляється..
- Спершу повітря попадає в повітрязбірник, де всмоктується та частково стискається, завдяки відповідній формі гондоли. Опісля попадає на лопатки вентилятора, де тиск і температура ростуть.
- Далі повітря попадає на так званий внутрішній контур – простір, у якому повітря ще більше стискається і прогрівається. Після цього – компресор високого тиску, що готує потік до серця – камери згорання, де повітря змішується із паливом, що відповідним чином підпалюється.
- Теплова енергія росте, паливо робить свою роботу…
- Надалі розігрітий потік розширюється, і з великою швидкістю прямують взад, паралельно повертаючи компресор, що, як ви уже зрозуміли, всмоктує повітря на першому етапі циклу.
- На кінцевому етапі повітря попадає в сопло, це змішується із собі подібним із зовнішнього контура.
Так створюється тяга.