Дзудзило 🙂
Просто блог, і нічого більше
Авіація Опубліковано: Теги:

Як працює реактивний двигун

Кожного дня повітряний простір України перетинає чимало пасажирських, вантажних літаків, і більшість із них – неповільні та масивні судна, обладнані реакивними двигунами.

WizzAir
Airbus A321 WizzAir

Так ось, якщо звичайний гвинт формує тягу, що нагадує повітря від кімнатного вентилятора, то реактивний працює цікавіше, і ще залишає цікавий білий слід в небі. Сьогодні дуже-дуже коротко розкажу про те, як працює реактивний двигун.

Принцип роботи

реактивний двигун цивільного літака

Двигун розганяє літак, штовхаючи його плодами своєї діяльності – тягою повітра ззаду. Розглянемо, як ця тяга зявляється..

  1. Спершу повітря попадає в повітрязбірник, де всмоктується та частково стискається, завдяки відповідній формі гондоли. Опісля попадає на лопатки вентилятора, де тиск і температура ростуть.
  2. Далі повітря попадає на так званий внутрішній контур – простір, у якому повітря ще більше стискається і прогрівається. Після цього – компресор високого тиску, що готує потік до серця – камери згорання, де повітря змішується із паливом, що відповідним чином підпалюється.
  3. Теплова енергія росте, паливо робить свою роботу…
  4. Надалі розігрітий потік розширюється, і з великою швидкістю прямують взад, паралельно повертаючи компресор, що, як ви уже зрозуміли, всмоктує повітря на першому етапі циклу.
  5. На кінцевому етапі повітря попадає в сопло, це змішується із собі подібним із зовнішнього контура.

Так створюється тяга.

5/5