Як авіакомпанії орендують літаки: лізинг та його види • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано:

Як авіакомпанії орендують літаки: лізинг та його види

Оскільки каталожна вартість навіть невеликого Embraer’a достатньо висока, молоді авіакомпанії частіше розглядають оренду (лізинг) літаків. Авіакомпанії роблять це головним чином з двох причин: щоб заощадити гроші та легко змінити розмір свого флоту.

SkyUp
Каталожна вартість нового Boeing 737-800, яку експлуатує українська SkyUp, сягає більш як $100 мільйонів

Лізинг також надає авіакомпаніям гнучкість. Вони можуть отримати більше літаків, коли це потрібно, і повернути їх, за потреби. Саме тому існують різні види оренди літаків, кожен з яких надає різні можливості та переваги, і вибір конкретного типу залежить від цілей та потреб авіакомпанії. Далі детальніше про види лізингу.

Види лізингу

  • Операційний: авіакомпанія орендує літак і за потреби повертає його
  • Фінансовий: авіакомпанія бере літак “в кредит” на тривалий термін, після його виплати повітряне судно переходить у власність авіаперевізника.
  • Сухий: лізингова компанія надає літак в оренду, після чого авіакомпанія може продовжити оренду або повернути літак. При цьому авіакомпанія самостійно займається технічним обслуговуванням, страхуванням, підбором та навчанням екіпажів. Цей вид лізингу повітряних суден є найпопулярнішим у світі.
  • Мокрий: короткострокова оренда літаків з повним обслуговуванням, включаючи страховку та екіпаж. Часто використовується у періоди підвищеного попиту (влітку чи зимою) або при поломках літаків авіакомпанії орендатора (коли необхідно оперативно замінити літаки). На сьогодні серед українських авіакомпаній такі послуги надає SkyUp.
  • Зворотний лізинг (Sale and Leaseback): авіакомпанія купляє багато літаків, однак, за відповідних умов, продає їх лізингодавцю та бере їх в оренду уже на умовах сухого лізингу.

Отож, авіаперевізники вибирають те, що їм найкраще підходить, виходячи з фінансових можливостей і потреб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *