АвіаціяОпубліковано: Теги:

Що таке Jet Lag та як з ним боротись

Якщо ви не працюєте в якійсь динамічній сфері, де необхідно часто подорожувати на великі відстані, ви, скоріш за все, звикли до певного часового поясу.

Наприклад, в Україні це +2GMT. Тобто в цілому по країні сонце вставатиме та сідатиме з відхиленням понад годину (в крайньому місці на Заході та Сході). Однак, якщо ви вирушите за океан, наприклад, в Канаду чи США, все радикально зміниться: ваше тіло певний час все ще очікуватиме ночі вдень і навпаки. Далі поговоримо про те, що таке Jet Lag та як його уникнути.

Що таке Jetlag?

Джетла́г (jet lag) — відсутність узгодженості між вашим біологічним годинником і часовим поясом. Тобто час, який є своєрідною дельтою (відмінністю) і є тим самим Jet Lag.

Jet — реактивний (літак, наприклад), а Lag — запізнення.

Як допомогти пристосуватись швидше?

Airbus A350 Lufthansa

Якщо ви готуєтеся до тривалої відпустки та хочете максимально використати свій час, не жертвуючи сном і не намагаючись налаштувати свій графік сну, дотримуйтесь цих кроків перед поїздкою:

  • Умови для сну: важливо підготувати максимально комфортні умови для сну, щоб було достатньо темно, тихо та тепло. Також можна використати різні методи релаксації, наприклад, йогу чи вправи для дихання. Також гарно допомагає душ.
  • Водний баланс: В польоті вологість зазвичай низька, тому важливо підтримувати водний баланс. Пийте багато води, як в літаку, так і певний час після прильоту, щоб негайно зволожити ваше тіло.
  • Готуйте організм завчасно: Старайтесь перелаштувати розклад сну за кілька днів до перельоту. Тобто поспіть вдень, а уночі навпаки, спробуйте попрацювати, або подивитись фільм чи YouTube.
  • Постарайтесь перший раз вдень не спати, навіть коли хочеться: Якщо вдасться, адаптуйте свій графік сну до нового часового поясу. Наприклад, якщо ви прилетіли удень, а організм хоче спати — не спіть, перетерпіть цей час і далі буде легше.

Як пілоти борються з таким явищем?

Пілоти, які літають на далекі дистанції, звісно, звикли до схожого, однак для ефективної роботи дається час, щоб відновитись та подорожувати далі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *