Що таке Windsock в авіації та як він працює
Оскільки коли писав про зліт та посадку в умовах дії бокового вітру, довелось згадати про Windsock, вирішив окремо описати, що це та як воно допомагає пілотам.
Windsock (вітровказівник, «носок») — простий і надійний засіб для швидкої оцінки характеристик вітру. Його конусоподібна форма нагадує носок, що коливається під впливом вітру, забезпечуючи візуальну оцінку погодних умов.
Windsock допомагає пілотам орієнтуватися щодо напрямку та швидкості вітру.
Зазвичай його розташовують поруч зі злітно-посадковою смугою або майданчиками для вертольотів, щоб забезпечити легку видимість і швидке «зчитування» інформації. Уночі такі пристрої нерідко оснащують підсвіткою — наприклад, світлодіодними системами із сонячними панелями для автономної роботи.
Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) рекомендує використовувати Windsock як додатковий інструмент для візуального визначення параметрів вітру.
Як визначити характеристики вітру за допомоги windsock?
Зазвичай достатньо подивитись на носок і приблизно порівняти його напрямом на північ. Оскільки носок зазвичай дивиться в сторону, куди дме вітер, протилежний напрямок буде значенням метеорологічного напряму вітру.
Отже, напрямок вітру буде протилежним напрямку, куди вказує носок.
Швидкість вітру визначається за кутом нахилу вітряка відносно монтажного стовпа:
- при слабкому вітрі вітряк опускається,
- при сильному вітрі розпускається та «лежить» горизонтально.
Кожна смуга додає до 3 вузлів до оцінюваної швидкості вітру. Повністю розтягнутий вітряк вказує на швидкість вітру 15 вузлів (28 км/год) або більше. Однак таки варто сказати, що Windsock дає лише приблизну оцінку швидкості вітру. Для більш точних вимірювань використовуються інші прилади, такі як анемометри.
Залишити відповідь