Що таке cost index в авіації • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Що таке cost index в авіації

Цивільна авіація є частиною ринкової економіки та здебільшого авіакомпанії створюють перш за все як бізнес. А будь-який підприємець намагається зменшити експлуатаційні витрати і як наслідок заощадити.

Бізнес авіаперевезень значно складніший якої-небудь будки з шаурмою, тому вимагає щоденного врахування величезної кількості факторів: економіка, управління маркетингом, планування екіпажу, погода, експлуатація польотів, технічний стан літаків тощо.

Для правильного менеджменту витрат існує так званий cost index, який допомагає авіакомпаніям оптимально балансувати між вартістю пального та часом польоту. Отож далі спробую коротко описати поняття cost index в авіації.

Як формується вартість авіаперельоту?

Boeing 777 KLM
Boeing 777 авіакомпанії KLM, що виконує польоти на великі дистанції

Авіакомпанії намагаються знайти баланс між ціною квитка та прибутком. Вартість перельоту формується залежно від потреб долетіти швидше, або дешевше.

Cost Index (CI) або «Індекс вартості» – це коефіцієнт, що дозволяє оптимізувати швидкість польоту з погляду економії палива та сумарних витрат на здійснення перельоту.

при високому CI пріоритет надається швидкості, при низькому – економії пального

Значення cost index розраховується завчасно і входить у план польоту, після чого вноситься у бортовий комп’ютер при прорахунку параметрів польоту. Це дозволяє оптимізувати траєкторію набору висоти та швидкості залежно від умов.

Також Cost Index дозволяє авіакомпаніям балансувати витрати на пальне та витрати на плату для екіпажу та обслуговування літака. Наприклад, коли є потреба залучити екіпаж на маршруті, але є загроза перевищити їх робочий час, вибирається більший CI. Якщо часу вдосталь, CI зменшується.

Отже

Cost index є інструментом оптимізації фінансової ефективності авіаперевезень. Його правильне визначення є одним зі способів збалансувати фінансові та операційні аспекти в авіації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *