Що таке APU в літаку та яка його роль • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Що таке APU в літаку та яка його роль

Оскільки на землі необхідно проводити обслуговування літака, або посадку пасажирів, а двигуни в цей час іще не запущені, є потреба у зв’язку, роботі кондиціонерів, освітленні. Для генерації електроенергії можна використати:

Що таке APU

APU на Airbus A380

Auxiliary Power Unit, або Допоміжна силова установка (ДСУ) – незалежна система енергопостачання, яка використовується на багатьох літаках. Фізично це невеликий двигун, що встановлюється на літаку для забезпечення його автономності, коли основні двигуни не запущено.

Основною метою системи є:

  • генерація електроенергії
  • робота системи кондиціонування
  • запуск двигунів

Стиснене повітря, яке проходить через турбіну двигуна APU можна використовувати для роботи кондиціонера в кабіні або для роботи стартерів для запуску головних двигунів.

Робота APU під час зльоту та польоту

Іноді необхідна максимальна тяга від основних двигунів, тому наддувом для системи кондиціонування може зайнятись двигун APU. При цьому можна буде отримати дещо більшу тягу від основного двигуна.

APU також можна використовувати під час польоту, наприклад, у разі несправності основних двигунів. Наприклад, для електроживлення, або для відкачування повітря для повторного запуску основних двигунів.

У випадку нештатної ситуації, відмови двигунів

Іноді, у випадку відмови генераторів, або в інших умовах, вмикають APU для надання електропостачання та кондиціонування. Використання APU “розвантажує” головний двигун, щоб забезпечити всю тягу.

Витрата палива

Витрата палива на APU (Auxiliary Power Unit) може залежати від різних факторів, включаючи модель літака, виконання польоту, режим роботи APU та інші умови. APU працює на авіаційному пальному та загалом становить близько 2-2,5% витрат, згідно з даними IATA.

Тип літакаВитрата палива, кг/год
A320126
A330210
B737110
B777312
Згідно з даними IATA

Згідно з даними з таблиці вище, витрати дійсно високі, тому пілоти стараються при можливості підключатись до наземного джерела живлення (Ground Power unit), особливо коли необхідно тривалий час знаходитись на пероні, а пасажири уже в літаку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *