Що таке AIP та його роль в авіації • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Що таке AIP та його роль в авіації

Збірник Аеронавігаційної Інформації (AIP від ​​англ. Aeronautical Information Publication) –  документ, що містить актуальну інформацію, необхідну для безпечної експлуатації повітряних суден у повітряному просторі певної країни (ICAO Annex 15 – Aeronautical Information Services).

AIP містить аеронавігаційну інформацію, а також вимоги щодо організації повітряного руху та адміністративні вимоги до використання повітряного простору для країни, для якої він створюється. AIP включає дані про аеропорти, повітряні шляхи, окремі правила та іншу інформацію.

Структура та зміст AIP

Збірники AIP складаються з трьох частин:

  • GEN (general): загальна інформація про правила польотів та особливості повітряного простору.
  • ENR (en route): опис маршрутів та процедур для польотів у повітряному просторі.
  • AD (aerodromes): інформація про аеродроми, карти, схеми й т.д.

AIRAC

AIP оновлюється регулярно, відображає зміни в повітряному просторі та аеродромах. Для оперативного оновлення використовується цикл AIRAC (Aeronautical Information Regulation And Control). AIRAC може бути подвійним (один на 56 днів) або одинарним (один на 28 днів). Ці зміни публікуються заздалегідь, щоб пілоти та авіакомпанії могли актуалізувати інформацію.

Оновлення зазвичай включають:

  • Amendments (поправки): видаються через фіксовані проміжки часу, як правило, кожні 28 днів, щоб гарантувати, що AIP відображає останні зміни в аеронавігаційній інформації. Поправки можуть включати оновлення правил, процедур або фізичні зміни в аеропортах і повітряному просторі.
  • Supplements (доповнення): тимчасові оновлення, які стосуються певних подій або короткочасних змін, наприклад тимчасових обмежень повітряного простору або будівельних робіт. Залишаються в силі, доки інформація не буде включена в Amendment чи до завершення події.
  • NOTAMs: не є частиною AIP, однак використовуються для розповсюдження термінової інформації, яка може вплинути на виконання польотів (закриття повітряного простору, ЗПС, тимчасові проблеми в аеродромі, повітряні шоу, стрибки з парашутами в зоні аеродрому).

Aeronautical information circular

Циркуляр аеронавігаційної інформації (AIC, англ. Aeronautical information circular) – повідомлення, що містить інформацію, яка не відповідає вимогам для NOTAM чи безпосередньо AIP, але яка стосується питань безпеки польотів, аеронавігації, технічних, адміністративних або законодавчих питань.

Отож

Публікації AIP містить буквально все, що вам потрібно знати про польоти в повітряному просторі певної країни. Якщо ми, наприклад, здійснюємо переліт зі Львова до Варшави, доведеться оцінити інформацію стосовно аеропортів вильоту та прибуття, злітно-посадкові смуги в роботі, особливості маршруту, частоти, заходи на посадку, схеми вильоту і прильоту і т.д.

На підставі даних в AIP випускаються всіма відомі карти Jeppesen та Lido, які є збірником аеронавігаційних мап у більш зручному та скороченому форматі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *