АвіаціяОновлено: Теги:

Організація Eurocontrol та її роль в авіації

Євроконтроль — європейська цивільно-військова організація, яка відповідає за безпеку європейської авіації. Метою організації є робота над досягненням безпечного та безперебійного управління повітряним рухом по всій Європі. Далі хотілось би розглянути основні функції організації та її членів.

Eurocontrol
Логотип організації Євроконтроль

Засновано Євроконтроль у 1960 році зі штаб-квартирою в Брюсселі, Бельгія, складається з 41 держави-члена. На сьогодні до організації входять всі країни Європейського Союзу та кілька країн, що не входять до ЄС (в їх числі Україна, яка увійшла в організацію 2004 року).

Також у складі організації Eurocontrol:

Функції Євроконтролю

Однією з ключових цілей EUROCONTROL є скорочення затримок та збільшення пропускної здатності європейської системи управління повітряним рухом. Для досягнення цієї мети організація співпрацює з національними організаціями управління повітряним рухом (в Україні з Украерорухом), авіакомпаніями, аеропортами та іншими зацікавленими сторонами.

Також організація Євроконтроль:

  • — розробляє та впроваджує нові технології, процедури та послуги для підвищення безпеки та ефективності повітряної навігації в Європі.
  • — відповідає за розробку та впровадження єдиних показників ефективності та стандартів для служб повітряного руху в Європі, а також за моніторинг та звітність щодо їхньої роботи.
  • — надає технічну та операційну підтримку державам-членам, а також проводить програми навчання та підвищення кваліфікації для диспетчерів повітряного руху та інших фахівців авіації. Наприклад, зараз (червень 2024 року) організація продовжує підтримувати галузь в Україні, що сприяє збереженню робочих місць.
  • — працює над більш екологічним методам управління, таким як скорочення викидів, підвищення паливної ефективності та зниження шуму.

Члени організації

Члени Євроконтролю
Країни, які є членами Євроконтролю
  • Членами Євроконтролю є країни-члени ЄС: Бельгія, Франція, Німеччина, Люксембург, Нідерланди, Ірландія, Португалія, Греція, Мальта, Кіпр, Угорщина, Австрія, Данія, Словенія, Швеція, Чехія, Румунія, Італія, Словаччина, Іспанія, Болгарія, Хорватія, Фінляндія, Польща, Литва, Латвія, Естонія.
  • Також деякі кандидати на членство в ЄС, такі як Туреччина, Північна Македонія, Молдова, Албанія, Україна, Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Грузія.
  • Крім того, членами Євроконтролю є Велика Британія, Норвегія, Швейцарія (має двосторонні угоди з ЄС), Монако та Вірменія.
  • Окрім членства, ЄВРОКОНТРОЛЬ також укладає так звані «Comprehensive» угоди з Марокко та Ізраїлем.

Отож

Eurocontrol відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки європейської авіації, а також ефективного користування повітряним простором та підвищення ефективності європейської системи управління повітряним рухом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *