Чи справді потрібен авіарежим під час польоту • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Чи справді потрібен авіарежим під час польоту

Всі ми, в процесі польоту пасажиром, чули від бортпровідника цю сакральну мантру про необхідність перевести телефон в авіарежим. Колись, пам’ятаю, дивився коротеньке відео від «Аеросвіту» про важливість вимкнення телефона в польоті. Та чи насправді це необхідно та за яких умов дійсно важливо обмежити себе від смартфона в польоті. Про це далі.

Чи дійсно мобільний становить небезпеку для літака?

Смартфон в літаку
Особисто я постійно користуюсь смартфоном в літаку, проте зазвичай вмикаю авіарежим

Задамо собі питання: якби дійсно мобільний був настільки небезпечним для польотів, чи обмежувались би бортпровідники лише проханням увімкнути авіарежим?

Сучасні мобільні телефони давно нічого небезпечного не випромінюють, а суперсучасне навігаційне обладнання не реагує на такі сигнали, як це було раніше (все ж варто згадати 5G, робота якого таки впливала не певне обладнання в США).

Якось доводилось летіти поряд з людиною, яка при зльоті комусь телефонувала. Оскільки за лічені секунди ми уже набрали висоту, зв’язок просто зник. І ні, ніхто з бортпровідників не влаштував скандал, ми спокійно продовжили набір висоти.

Справді, увімкнути смартфон під час польоту можна, проте, як пристрій зв’язку він просто не працюватиме належним чином. Сигнал від базових станцій стільникового зв’язку, що знаходяться за 10 кілометрів під вашими ногами, він не зможе прийняти, і не факт, що вони взагалі є в місцевості, над якою ви летите зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *