АвіаціяОпубліковано: Теги:

Чи можна пілотам спати на борту

Якщо ліньки читати далі, скажу одразу, що так, пілоти дійсно сплять на борту літака. Але не все так просто й однозначно. Існують спеціальні правила, що регулюють цю практику. Зазвичай це трапляється на тривалих далеких рейсах, хоча може статися і на коротких.

Типи відпочинку

Існує два прийнятих варіанти відпочинку льотного екіпажу на борту літака:

  • Bunk rest: пілот спить у спеціально відведеній зоні відпочинку або в резервному сидінні.
  • Controlled rest: пілот спить, не покидаючи кабіну.

Bunk rest

На далекомагістральних рейсах є приховані спальні місця як для пілотів, так звані CRC (Crew Rest Compartments). Це доволі затишні місця для відпочинку, що зазвичай доступні екіпажу на широкофюзеляжних лайнерах, де екіпажі повністю «розмежовуються» з іноді надокучливими пасажирами, особливо хто з дітьми.

Окремою практикою, коли рейси виконуються середньомагістральними бортами, пілотам надається місце у, наприклад, бізнес-класі, де вони можуть відносно комфортно відпочити перед, наприклад, зворотним рейсом.

Controlled rest

«Контрольований» відпочинок дозволяє одному пілоту спати до 45 хвилин під час періодів низького навантаження (особливо при польоті над океаном тощо). Такий коротенький сон допомагає підтримувати бадьорість під час більш навантажених етапів польоту, таких як зниження та посадка.

Таким чином пілоти можуть підтримувати високий рівень бадьорості та продуктивності протягом усього польоту.

Інцидент з пілотами авіакомпанії Go з Гаваїв

У лютому 2008 року два пілоти авіакомпанії Go з Гаваїв заснули під час рейсу з Гонолулу до Хіло. Капітан та другий пілот не відповідали на запити від диспетчерів протягом 17 хвилин.

Літак пролетів повз аеропорт на 15 миль, але згодом пілоти змогли повернутися і безпечно приземлитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *