Яка різниця між другим пілотом і капітаном літака • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Яка різниця між другим пілотом і капітаном літака

Мабуть, багато хто дивився чудовий фільм Клінта Іствуда про аварійну посадку на Гудзон, де особливу роль віддали капітану літака Чеслі Саленбергу (Саллі). Сьогодні хотілось би обговорити роль капітана літака, другого пілота та їх особливості роботи. Також окремо розглянемо роль PIC (Pilot in command), PF (Pilot flying) та PM (Pilot monitoring).

На борту пасажирського літака зазвичай двоє пілотів: капітан і другий пілот. Це стандартний склад екіпажу, який забезпечує безпечне керування авіалайнером, ведення зв’язку та багато іншого.

Captain або капітан літака

Кабіна екіпажу Boeing 737NG
Капітан зазвичай сидить зліва

Капітан літака (captain), або командир, є членом льотного екіпажу і несе повну відповідальність за безпечну експлуатацію літака, за пасажирів та екіпаж. Капітана можна впізнати за чотирма золотими смугами на шевронах сорочки. В умовах надзвичайної ситуації капітан може передати завдання другому пілоту.

Відмінність другого пілота від капітана – це відповідальність. Рішення ухвалює командир і останнє слово завжди за ним.

First Officer або другий пілот

Другий пілот (first officer) є другим пілотом після командира літака та працює разом із ним. Це звання нижче капітана. Другого пілота можна впізнати за трьома золотими смугами на шевронах сорочки. Другий пілот також виконуватиме роль капітана, якщо він занедужає чи стане недієздатним з тих, чи інших причин.

Здебільшого капітан досвідченіший, ніж другий пілот. Однак можуть бути винятки, коли другий пілот не має бажання нести велику відповідальність, особливо коли це не завжди значно вигідніше з фінансової точки зору (в авіакомпаніях, де працює поняття seniority)

Pilot in Command

PIC (Pilot in Command) – особа, яка несе юридичну відповідальність за експлуатацію та безпеку повітряного судна під час конкретного польоту. PIC несе повну відповідальність за безпеку польоту.

  • Капітан зазвичай виконує роль Pilot in Command (PIC).
  • Другий пілот виконує роль Second in command (SIC).

Pilot Flying

Pilot Flying – це пілот, який безпосередньо керує літаком.

Pilot Flying виконує функції керування літаком, проводить розрахунки, налаштовує параметри польоту, забезпечує навігацію вносить зміни в маршрут за необхідності. За потребою може тимчасово, повністю або повністю передати свої обов’язки Pilot monitoring.

Pilot Monitoring

Pilot Monitoring – пілот, який слідкує за діями Pilot Flying, щоб переконатися, що політ проходить безпечно. За потреби, Pilot monitoring допомагає Pilot Flying. Наприклад, випускає механізацію, шасі або вносить відповідну інформацію в комп’ютер.

Pilot Monitoring веде зв’язок з авіадиспетчером, стежить за параметрами польоту та перевіряє, що команди диспетчера виконуються правильно й у безпечних межах. Pilot flying може бути як капітан, так і другий пілот.

Зазвичай функції PF та PM діляться порівну: в один бік полетить капітан, а назад другий пілот.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *