Авіація Опубліковано: Теги:

Чому літаки іноді літають без пасажирів

Коли у 2020 наступав коронавірус, в більшості літаки виконували лише евакуаційні або вантажні рейси. Проте деякий час були й винятки — пасажирські рейси без пасажирів. Розкажу, чому так трапилось, а також чому іноді літаки, розраховані на десятки чи сотні людей, літають без пасажирів.

Слоти

Airbus A320 Air Asia
Airbus A320 авіакомпанії Air Asia

Окремо описував систему слотів в пасажирських авіаперевезеннях. Слот — дозвіл на використання інфраструктури аеропорту в домовлений між аеропортом та авіакомпанією час та день.

Слоти іноді продають. Наприклад, аеропорт Лондона Heathrow продавав слоти як товар вартістю мільйони доларів! Іноді єдиний спосіб отримати слот — це викупити його за величезні гроші в іншої компанії (найдорожча угода з продажу слота коштувала компанії 68 мільйонів євро!). У середньому, вартість слота може змінюватись від кількох тисяч доларів до багатьох мільйонів доларів.

Авіакомпанії конкурують за право літати в зручний для людей час, а також по зручних маршрутах. Тому авіакомпанії, які виконують рейси згідно зі слотами, зобов’язані дотримуватися розкладу. Якщо вони цього не роблять, то втрачають право літати. Якщо слот не використовується 80% часу, його вилучають і передають у листі очікування.

British Mediterranean скасувала частину рейсів до Узбекистану, і слот почав простоювати. У березні 2007 року стало відомо, що авіакомпанія здійснювала короткі «рейси-привиди» між аеропортами Heathrow та Cardiff шість разів на тиждень. Зроблено це було для того, щоб не втратити слоти.

Саме тому авіаперевізникам простіше виконати пусті рейси, щоб не втратити свій дорогий і перспективний слот.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *