Чому бізнес-джети літають вище, ніж інші цивільні літаки • Дзудзило 🙂
АвіаціяОпубліковано: Теги:

Чому бізнес-джети літають вище, ніж інші цивільні літаки

Коли черговий раз дивлюсь flightradar24, що відбувається в повітряному просторі, частенько помічаю, як невеличкі бізнес-джети літають на порівняно суттєвих висотах. Наприклад, якщо цивільні пасажирські лайнери не літають вище FL410, деякі бізнес-джети підіймаються до 14 тисяч метрів.

Політ одного з business jet’ів на ешелоні FL450

Далі коротко розкажу, чому це можливо, а також наскільки вигідніше літати високо. Окремо розглянемо питання безпеки.

Співвідношення потужності до маси

Основна відмінність невеликих легких реактивних бізнес-джетів – їх маса та розміри. Існує такий показник як power to weight ratio, який характеризує прискорення літака. У невеличких літаків він вище.

Приватні невеликі літаки легші та можуть швидко набирати висоту та підтримувати високу швидкість на великих висотах. У порівнянні з ними пасажирські лайнери значно важчі через наявність пасажирів та корисне навантаження.

Економія пального та інші причини…

  1. Безпека: норми безпеки для літаків General aviation є нижчими, що пояснюється меншими ризиками потенційної розгерметизації внаслідок різниці тисків на більших висотах.
  2. Економія пального: на великих висотах літати значно економніше.
  3. Трафік: політ на менш завантажених висотах забезпечує простіше планування маршрутів та уникнення можливих змін чи затримок. Бізнес-авіація вимагає передбачуваності та відсутності затримок. Це спрощуючи планування, скорочуючи час польоту та, як наслідок, знижуючи витрати.
  4. Турбулентність: на великих висотах вплив небезпечних погодних явищ нижче. За несприятливих умов, таких як турбулентність, нижчий трафік дозволяє екіпажу уникнути небезпечних маршрутів, оминаючи грозові фронти та інші погодні «сюрпризи».

Практична стеля деяких «бізнес-джетів»

Gulfstream G650/G700/G80051,000 ft (15,545 m)
Cessna Citation X51,000 ft (15,545 m)
Dassault Falcon 7X51,000 ft (15,545 m)
Embraer Legacy 60041,000 ft (12,000 m)
Embraer Phenom 10012,497 m (41,001 ft)

Отож

Якщо більшість цивільних літаків літають на висотах +-FL380, сучасні реактивні бізнес-джети можуть вільно оперувати на більших висотах (до 14-15 км). Основною причиною є висока потужність та економічність двигунів, розміри та безпека.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *