Здоров'яОпубліковано: Теги:

Як я вилікував короткозорість та став бачити на 100%

Оскільки проблема короткозорості мені близька, і такі поняття як “міопія” чи спазм акомодації були для мене як алфавіт ще в 15 років, вирішив поділитись, як я вилікував короткозорість та став бачити на 100%, щоправда, лише у 21 рік.

Чому люди перестають гарно бачити

Думаю, не секрет, що чимало людей втрачають гарний зір в молодості. В Японії та Кореї, наприклад, просто масово хворіють міопією у дитинстві, в Європі/США — менше. І, мабуть, не варто стверджувати, що європейці менш комп’ютеризовані, ніж їх східні сусіди.

Все набагато складніше, і, якщо будь-який лікар із відділення офтальмології поліклініки лікуватиме вас каплями, або лінзами стверджуватиме, що ви хворі “бо читаєте в темряві”, або, тому що «багато сидите за комп’ютером» – двічі подумайте перед тим, як повертатись до такого фахівця.

Основна причина на сьогодні — видовжене очне яблуко. Це провокує фокусування світла ближче сітківки.

Спровокувати таку проблему може:

  • Спадковість
  • Проблеми з розвитком
  • Зорові навантаження (частіше — спазм акомодації внаслідок перевтоми, який можна виправити вправами)
  • Травма (рідко)

Моя історія

Приблизно в 12 років, на момент чергового медичного огляду підтвердив причину свого зорового дискомфорту — міопія слабкого ступеня.

Мене це дещо злякало, я почав перейматись, боятись, щоб не впало в «-5» – зір батька, який, як мені тоді здавалось, дуже поганий. Оскільки офтальмологія у рідному місті на рівні «оглянути очне дно і відпустити», складнішого лікування як курс вправ із лінзами для маніпуляцій із повністю здоровим кришталиком мені не запропонували. І якщо декому це допомагало на тиждень-два, мені лише вбило час.

Спазм акомодації

Дуже часто чув від некомпетентних лікарів вирок – «спазм акомодації». Просто два слова, які ліпили до кожного пацієнта до 14 років. Начебто, це єдине, що могло послабити зір вдалину. Отже, що ж це за проблема?

Спазм акомодації — спазм війчатого(циліарного) м’язу, який відбувається після тривалого фокусування на близьких/далеких предметах.

Захворювання часто називають «помилковою короткозорістю». Лікують проблему комплексно, пропонуючи курс вправ, розширення сітківки включно із хворим м’язом. Нічого не нагадує? М’яко кажучи, правильна діагностика — фундамент адекватного лікування.

Згодом в обласному центрі, зовсім в інших умовах, перевіривши довжину очного яблука, зрозумівши, що біда уже давно прийшла… запропонували вправи, масаж та дивні процедури на комп’ютері. Особисто я знімаю шляпу перед такими підприємцями: кабінети у них були переповнені молодняком. Батьки платять, дітки здоровішають. Ага, якби все так просто… Мені спектр вправ не допоміг, і якщо я бачив 60% став бачити десь так само, правда все це за декілька тисяч гривень.

Мені 17, і окуляри з лінзами стали рятівниками. Щоправда, друге з часом я ліквідував, оскільки тицяти пальцями в очі не надто подобалось. Зір падав, і у 20, 21 я міняв окуляри, не помітивши, що народився легкий астигматизм, і рефрактометрія показала «-5». Опа, привід задуматись.

Дистрофія сітківки

Також виникли проблеми із сітківкою, яку довелось «припаяти». Це, до речі, наслідок близькозорості.

Lasik

Прийшов час, коли я зрозумів, що очні проблеми сильно повпливала на життя, професію,  і, можливо, впливатиме і далі, якщо все залишиться на місці. Тому прийшов до висновку, що без інвазивного впливу на свої очі залишусь позаду. Тому вирішив зробити лазерну корекцію по методу LASIK (Операцію описав в окремій статті). Бачити став, як 10 років тому. Незвично, з сухим оком, але без окулярів. І повірте, воно того вартує.

Чи погіршиться зір

Можливо, коли-небудь. Проте ймовірність низька, особливо після 21-го року.

Висновок

Якщо ваша професія не пов’язана із зоровими навантаженнями, вам менше 21-го, або ви не проти носити окуляри — не задумуйтесь про будь-які втручання. Проблематика індивідуальна, і не завжди все вдається владнати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *