Просто блог, і нічого більше

Як я вилікував короткозорість та став бачити на 100%

Так як проблема короткозорісті мені близька, і такі поняття як “міопія”, спазм акомодації та катаракта були для мене як алфавіт ще в 15 років, вирішив поділитись, як я вилікував короткозорість та став бачити на 100%, щоправда лише в 21 рік.

Чому люди перестають гарно бачити

Думаю, не секрет, що чимало людей втрачають гарний зір в молодості. В Японії та Кореї, наприклад, просто масово хворіють близькозорістю у дитинстві, в Європі/США – менше. І, мабуть, не варто стверджувати, що європейці менш комп’ютеризовані, ніж їх східні сусіди. Все набагато складніше, і, якщо будь-який лікар із відділення офтальмології поліклініки лікуватиме вас каплями, або лінзами стверджуватиме, що ви хворі “бо читаєте в темряві”, або тому що «багато сидите за комп’ютером» – двічі подумайте перед тим, як повертатись до такого фіхівця.

Основна причина на даний момент – видовжене очне яблуко. Це провокує фокусування світла ближче сітківки.

Спровокувати таку проблему може:

  • спадковість
  • проблеми з розвитком
  • зорові навантаження (частіше – спазм акомодації внаслідок перевтоми, який можна виправити вправами)
  • травма (рідко)

Моя історія

Приблизно в 12 років, на момент чергового медичного огляду підтвердив причину свого зорового дискомфорту – міопія слабкого ступеню. Мене це дещо злякало, я почав перейматись, боятись, щоб не впало в «-5» – зір батька, який, як мені тоді здавалось, дуже поганий. Оскільки офтальмологія у рідному місті на рівні «оглянути очне дно і відпустити», більш складного лікування як курс вправ із лінзами для маніпуляцій із повністю здоровим кришталиком мені не запропонували. І якщо декому це допомагало на тиждень-два, мені лише вбило час…

Спазм акомодації

Дуже часто чув від некомпетентних лікарів вирок – «спазм акомодації». Просто два слова, які прикріпляли до кожного пацієнта до 14ти років. Начебто, це єдине, що могло послабити зір вдалину. Отже, що ж це за проблема?

Спазм акомодації – спазм війчатого(циліарного) м’язу, який відбувається після тривалого фокусування на близьких/далеких предметах.

Захворювання часто називають «помилковою короткозорістю». Лікують проблему комплексно, пропонуючи курс вправ, розширення сітківки включно із хворим м’язом. Нічого не нагадує? М’яко кажучи, правильна діагностика – фундамент адекватного лікування.

…Згодом в обласному центрі, зовсім в інших умовах, перевіривши довжину очного яблука, зрозумівши, що біда уже давно прийшла… запропонували вправи, масаж та дивні процедури на ком’ютері. Особисто я знімаю шляпу перед такими підприємцями: кабінети у них були переповнені молодняком. Батьки плятять, дітки здоровішають. Ага, якби все так просто… Мені спектр вправ не допоміг, і якщо я бачив 60% став бачити десь так само, правда все це за декілька тисяч гривень.

Мені 17, і окуляри з лінзами стали рятівниками. Щоправда, друге з часом я ліквідував, так як тицяти пальцями в очі не надто подобалось. Зір падав, і в 20, 21 я міняв окуляри, не помітивши, що народився легкий астигматизм, і рефрактометрія показала «-5». Опа, привід задуматись.

Дистрофія сітківки

Також виникли проблеми із сітківкою, яку довелось «припаяти». Це, до речі, наслідок близькозорості.

Lasik

Прийшов час, коли я зрозумів, що очні проблема сильно повпливала на життя, професію,  і, можливо, впливатиме і далі, якщо все залишиться на місці. Тому прийшов до висновку, що без інвазивного впливу на свої очі залишусь позаду. Тому вирішив зробити лазерну корекцію по методу LASIK (Операцію описав в окремій статті). Бачити став, як 10 років тому. Незвично, з сухим оком, але без окулярів. І повірте, воно того вартує.

Чи погіршиться зір

Можливо, коли-небудь. Проте ймовірність низька, особливо після 21го року.

Висновок

Якщо ваша професія не пов’язана із зоровими навантаженнями, вам менше 21го, або ви не проти носити окуляри – не задумуйтесь про будь-які втручання. Проблематика індивідуальна, і не завжди все вдається владнати.

4.8/5