Як я вилікував Хелікобактер пілорі • Дзудзило 🙂
Здоров'яОпубліковано: Теги:

Як я вилікував Хелікобактер пілорі

Спробую коротко описати заразу, яка, як виявилось, доволі суттєво впливає на якість життя. Також розкажу найважливіше, а саме те, як мені вдалось вилікувати Хелікобактер (Гелікобактер) та чому це важливо.

Що таке Хелікобактер?

Helicobacter pylori – бактерія, що існує разом з більшістю із нас (~70-80% населення) та селиться у верхніх відділах травної системи. Вона любить некисле середовище, тому підлаштовується і подразнює (змінює) слизову, готуючи собі «захисну» оболонку.

У групі ризику – люди зі зниженою імунною протимікробною активністю слизових.

Бактерія прикріплюється до стінок шлунка за допомогою джгутиків і спокійно собі живе. Доведено науково, що цей мікроорганізм призводить до запалення шлунка, провокує утворення виразок та атрофічного гастриту.

Симптоми «Хеліка»

Симптомів багато. Спробую описати основні з них:

 • Важкість у шлунку, постійний дискомфорт.
 • Метеоризм і здуття, особливо після приймання їжі, або вранці
 • Закрепи, діарея.
 • Зниження чи підвищення апетиту.
 • «Голодний» біль, особливо коли довго не їли.
 • Неприємний запах з рота.
 • Відрижка.
 • Печія.

Як це було у мене?

Я до останнього затягував проблеми зі шлунком. Ну болить іноді — напевно, лактозна непереносність чи ще щось. Ну буває. Здуття.. Мабуть, випив щось газоване. Проте з часом почав виникати біль, який я сплутував із сильним бажанням їсти (описаний вище «голодний біль»). Зазвичай було зранку. Тобто я просинався від сильного бажання їсти, яке підіймало мене і заставляло «заповнити» шлунок хоч чимось, щоб заспокоївся. Закинув щось і можна досипати. Думав, від того, що часто їм: уночі довго не їв і, мабуть, так сильно захотів, що аж шлунок заболів. Проте з часом засумнівався.

Десь за рік-два до того робив гастроскопію. Як виявилось, поверхневий гастрит. Процедура була без загальної седації, доволі неприємно.

Окрім цього здавав аналізи, які уже тоді свідчили про височенний показник антитіл Хелікобактер Пілорі. Пішов до гастроентеролога, сказала, що норм, живе у всіх. Вирішив, ну якщо у всіх, значить, варто просто перестати їсти солене і т.д..

Відносно недавно, коли стало гірше, зробив «гастропанель» у Сінево. Показник «Хеліка» ще вище. Почав читати про нього детальніше, зрозумів, що ця штука значно небезпечніша, аніж її малюють.

Далі мова піде про знищення Хелікобактер Пілорі. Наскільки відомо, на сьогодні не існує чудо-пілюлі, яка позбавить організм «хеліка». Тому вбивають його курсом приймання антибіотиків.

Лікування Helicobacter 💊 

Лікування хелікобактер пілорі вимагає ерадикації цієї бактерії за допомогою антибіотиків, найчастіше за індивідуальною схемою, призначеною лікарем.

Народні методи рідко дають результати. Після стандартного курсу лікування неприємні симптоми зникають, але курс нелегкий (я його переніс легко) і вимагає витримки. Тривалість прийняття препаратів: 10-14 днів.

Ось таким був мій курс лікування:

Клабел і Амоксил (1 табл.): 10:30 19:30 (після їжі) 
Нексіум і Де нол (2 табл.): 10:00 19:00 (за ~40 хв до їжі)

Опис препаратів:

 • Клабел: кларитроміцин, макролідний антибіотик.
 • Амоксицилін: пеніциліновий антибіотик.
 • Нексіум: синтетичний препарат, що належить до групи інгібіторів протонної помпи (лікарські препарати, призначені для лікування кислотозалежних захворювань шлунково-кишкового тракту внаслідок зниження продукції соляної кислоти).
 • Де нол: один з препаратів вісмута (речовина, що покриває виразки та ерозії в шлунку й стимулює їхнє швидке загоєння)

Десь через місяць-півтора після лікування необхідно пересвідчитись, що воно успішне.

Насамперед треба зробити аналіз. Варіантів декілька: або це уреазний тест під час гастроскопії, тест калу (або в лабораторії, або вдома), або уреазний дихальний тест (чогось в Україні не популярний).

Я вирішив зробити повторно гастроскопію, щоб пересвідчитись, чи немає супутніх серйозних проблем. Заодно хелікобактерний тест. Цього разу це була гастроскопія під час загального наркозу, що рекомендую всім, хто хоче комфорту та відсутності бажання виблювати все на світі під час процедури. Відбулось усе під час сну, серйозних проблем не виявили, як і Хелікобактера.

Постійно розробляються нові схеми та протоколи ерадикації Хелікобактеру. Важливо слідкувати за новинами в медицині, як мінімум підчитувати англомовну Wikipedi’ю, яка більш-менш оперативно оновлюється.

Як можна заразитися Helicobacter?

Оскільки інфекція проживає в шлунку, потрапляє вона в організм через рот.

Це можуть бути або брудні руки, посуд, слина іншої людини, яка інфікована бактерією. Найчастіше зараження відбувається у дитячому віці, в умовах низьких санітарних умов дитячих садків та шкіл. Часто хворіють всі члени сім’ї, які користуються одним посудом та засобами гігієни.

Тож якщо ваш тест позитивний — поцікавтесь, чи нема схожих симптомів у співмешканців.

Діагностика бактерії

Як було згадано вище, існує декілька варіантів діагностики Хелікобактер в організмі:

 • Уреазний тест під час гастроскопії
 • Аналіз крові на антитіла до H. pylori: підходить, якщо ви раніше не визначали антитіла, адже вони залишаються після лікування.
 • Аналіз калу на антиген: чесний і доволі простий спосіб (тести можна купити в аптеці).
 • Дихальний тест: чомусь не поширено в Україні.

Як захиститись від Helicobacter?

Насправді на 100% захиститись складно. І що б вам не говорили про миття рук і т.д., завжди станеться так, що непомитими руками ви почухаєте десь коло рота і т.д. Але якщо дотримуватись загальних правил миття рук та старатись зміцнювати імунітет, в теорії все буде добре, особливо якщо ви уже позбавились бактерії.

Найважливіше, як би я не злився на некомпетентних лікарів, яких, на жаль, багато, важливо пам’ятати, що самолікування та рекомендації з інтернету (як ця стаття) можуть бути небезпечними, тому за наявності будь-яких недуг важливо звернутися до лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *