Як проходить лазерна корекція зору
Недавно зробив лазерну корекцію на обидва ока, тому, думаю, багато кому буде цікаво дізнатись, які існують види коригування, і, що головне, як проходить лазерна корекція зору.
Як проходила операція
Мабуть, варто уточнити одразу, що у клініці, де мені проводили операцію, запропонували SuperLASIK, кришечку на роговиці формували більш точним мікрокератомом.
Почнімо…
Перш за все, ви назначаєте зречний час, приходите, оплачуєте. Опісля формуються групи людей, які приходять у відділення коло передопераційної. Там вас викликають, капають анестезію, знежирюють та знезаражують око та поверхню навкруги. Ви надіваєте халат, роззуваєтесь на надіваєте бахіли. Проходить хвилин 20-30. Після цього приходить ваша черга, і вас запрошують в операційну. Тут і починається основна частина.
Операція
Ви лягаєте на зручний операційний стіл, вам ще раз капають анестезії, зволожують око і “підсувають” дещо вперед. Дані про ваш зір, добуті при діагностиці, перевіряють та вносять в програмне забезпечення. Так налаштовують усе під ваш зір. Закривають лице та одне око, інше залишається відкритим. Після цього проходить, як сказав раніше лікар, найбільш неприємне – надівання повікорозширювача. Якщо чесно – нічого неприємного в цьому немає. Майже не відчутно, у порівнянні із тим, що далі)
Ви дивитесь уверх, на зелене світло, так фіксується положення зіниці, і, насамперед, її “робоча” зона.
На місце зіниці ставиться мікрокератом, що фіксується. Вирізають лоскут(верхній шар рогівки). В даний момент все стає темним – це нормально. Лікар знімає кришечку та ставить її в сторону, щоб лазер не подіяв на неї.
Ви знову бачите, щоправда, без шматка рогівки) Продовжуєте дивитись на зелене світло. Погляд просять зафіксувати, і основна процедура починається: лазер починає випалювати запрограмований об’єм. Це недовго, декілька секунд. Ви відчуєте запах, немовби паленого волосся – не хвилюйтесь – це всього лише ваші очі..) Все, лазер зробив своє, тепер лікар ще раз зволожує око, і ставить клапоть роговиці на місце. Він скоро присмокчеться і буде стояти на місці. Звісно, не так, як раніше, але теж міцно. Знімають повікорозширювач, і просять покліпати.
І далі те ж саме із наступним оком, якщо це, звісно, необхідно.
Відеовідгук про операцію(методом FemtoLasik):
Після операції
Ви виходите з операційної, знімаєте бахіли, халат і надіваєте світлозахисні окуляри. Поки ще діє анестезія, ви почуваєтесь нормально. Через хвилин 15-20 заморозка по чуть-чуть відходить, і очі починають сльозитись. Це норма. Через хвилин 10-20 вас оглядає лікар, якщо все ок, відпускають додому, вручивши пам’ятку із рекомендованими засобами для очей. Зазвичай це антибіотики, або штучні сльози.
Рекомендація: в жодному разі не дивіться на пряме світло без темних окулярів у перший день. Повірте, відчуття “різяння” стрімко зросте.
Пропоную прийти додому, і просто поспати. Так ви оминете етап найбільш сильного першіння в очах. Увечері буде легше, зранку тим більше. Через день-два все буде, як і раніше, але уже з 100% зору. І це просто неймовірно круто!
Згодом(через день-два) вам ще раз оглянуть очі, а також проконсультують, як вести себе далі.
Важливо!
Не перевантажуйте очі перших 2дня-тиждень та не торкайтесь очей. Це може спровокувати відшарування кришечки. Дайте лоскуту гарно присмоктатись то рогівки, і оку прийти до нормального стану, так як операція хоч і не надто скаладна з точки зору мікрохірургії ока, але доволі стресова для організму.
Висновок
Мабуть, мені пощастило народитись саме зараз, адже процедура корекції зору – доступна та не настільки інвазивна та ризикована, як це було раніше. Осож, якщо у вас є виняткова потреба зробити коригування, як, наприклад, у мене, і вас задовбало носити окуляри, або не дай Бог(не терплю їх) лінзи – зробіль лазерку. Щасти і будьте здорові!
Залишити відповідь