Лазерна корекція зору: методи, вартість та особливості • Дзудзило 🙂
Здоров'яОпубліковано: Теги:

Лазерна корекція зору: методи, вартість та особливості

Недавно мені зробили лазерну корекцію зору, та, будучи там ще параноїком, перед проведенням дізнався про всі за і проти такого втручання в око. Тому коротко розкажу, які існують види лазерної корекції, як вона розвивалась, які є протипоказання, а також скільки коштує операція по вправлянню зору.

Трішки теорії

Іспанський офтальмолог Хосе Барракер придумав пристрій для зрізання верхнього шару рогівки(мікрокератом). Так він відділяв його та в подальшому заморожував, і шліфував у ювелірній мацстерні. Опісля того, як матеріал “танув”, його ставили на місце.

1974 року, Святослав Фьодоров, офтальмолог із СРСР запровадив метод радіальної кератомії, при якому робились насічки від цента до країв рогівки ока. Згодом таку процедуру робили лазером.

Обидва методи неточні та достатньо інвазивний, однак він заложив початок становленню чогось більш передового.

Фоторефракційна кератомія(ФРК)

Разом із різновидностями LASEK, епіЛасік ФРК стала одною із перших саме лазерних процедур корекції зору. При такій операції хірург випарює верхній шар епітелію одним із методів(лазер, чи мікрокератом). Опісля працює дазер, який випарює лінзу по поверхні основного шару роговиці – строми. Такий метод даєможливість вести активний спосіб життя, так як він не передбачає формування лоскута на рогівці, як, наприклад, LASIK, про який далі.

  • Мінусом є те, що при опереції повністю випарюється Боуменова мембрана, в якій досить багато нервів.
  • Плюсом те, що операція є найбільш простою та несе найменше ризиків при проведенні.

LASIK, SuperLASIK та FemtoLASIK

LASIK проводиться так: знімається кришечка верхнього шару рогівки, потім в дію вступає лазер, який випаровує для вас нову лінзу, що більш оптимальна для вас. Після цього знятий лоскут повертають назад, розгляджують, і все.

SuperLASIK передбачає формування конкретно “вашого” профілю роговиці. Робиться по індивідуальній карті пацієнта.

FemtoLASIK характеризується тим, що лоскут рогівки формується лазером, а не як в класичному методі, мікрокератомом(механічний прилад). Лазер робить більш точний надруз та опісля лоскут краще приживається до та тримається на місці.

LASIK виконується у більшості клінік України, а також зазвичай пропонується як найбільш простий та типовий метод корекції.

FLEX та ReLEx SMILE

FLEX виконується як заміна FemtoLASIK, і характеризується використанням не ексімерного, а фемтосекундного лазера, що передбачає більшу точність.

ReLEx SMILE (SMall Incision Lenticula Extraction – малоінвазивне витяг лентікули) – передовий метод. Передбачається формування лінзи всередині строми(шар роговиці), яку згодом лікар витягує через тунельчик в роговиці, що формується спеціальним надрізом(шириною 2,0-2,5 мм в роговиці). Найменш інвазивний метод, що передбачає збереження більшості нервових закінчень, а також готовність до “активного” способу життя майже одразу після операції,

Вальтер Секундо(один з кращих офтальмологів Німеччини та світу) про операцію:

FAQ

Скільки коштує лазерна корекція зору

операціяціна в середньому за одне око, грн
LASIK, Super iLASIK10000-13000
LASEK9000-12000
SMILE(в Україні не проводиться*)50000
FemtoLASIK18000
*на момент 2023 року операція Relex Smile проводиться в клініці Ocular (м.Київ). Вартість ~49 000 грн за одне око

Протипоказання

Протипоказань небагато, але вони є. Серед них:

  • захворювання очей(діабет, відслоєння сітківки, інфекції, пухлини)
  • туберкульоз
  • діабет
  • вагітність, а особливо в період лактації

Як проводиться операція

Усі етапи проведення корекції зору(методом SuperLASIK) я описав у окремій статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *