Здоров'яОпубліковано: Теги:

Чому виникають мушки перед очима та як їх лікувати

Не одна знайома мені людин скаржилась на «биті пікселі» перед очима, що час від часу спотворюють картинку, а особливо виділяються на білому фоні. Так як дана проблема не оминула і мене, постараюсь простою мовою розказати, чому виникають мушки перед очима та як їх лікувати.

Звідки беруться мушки

Оскільки сітківка ока не еластична, для певних людей будь-які деформації очного яблука приносять ряд проблем, насамперед, розриви сітківки, або її незначні деформації.

людське око – складний оптичний механізм – немовби маленький зеркальний фотоапарат

Зазвичай це відбувається на периферії, і не впливає суттєво на зір. Та якщо ситуацію затягнути – деформованість стане більшою, і в такому випадку сітківку пропонують «лікувати».

Хто в групі ризику

  • Люди, які хворіють близькозорістю, доволі часто носять криве очне яблуко, що здатне спричинити розтяг сітківки.
  • В старості люди також можуть відчувати проблеми, у зв’язку із менш еластичним стікловидним тілом, що є певним мостиком до задніх стінок ока, де розмістилась сітківка.

Як лікувати

Перш за все, пройдіть діагностику, опісля якої лікар визначить, чи показана вам операція. Можливо, все ок, і на даному етапі втручання не знадобиться.

Якщо все складніше, пропонують «запаяти» проблемні моменти лазером, що відчув я і на собі. Це нескладна процедура, при якій передбачено розширювання зіниці із подальшою роботою лазера по кругу в місці передбачуваного надриву. Опісля такої процедури необхідно спостерігати за станом сітківки в місці надриву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *