ЦікавоОпубліковано: Теги:

Як заробити на ютубі: все про YouTube заробіток

Так як свого часу достатньо багато дізнався про основи ведення бізнесу в ютуб, рекламу на ютуб та способи заробітку на цій платформі, вирішив поділитись інформацією тут. Так от, сьогодні поговоримо про те, як заробити на ютубі, про партнерки, AdSense, Content ID та інвестиції в ютуб-канал.

Ютуб як площадка для заробітку

YouTube, на жаль, уже не просто місце, де кріейтори розміщують свій контент з метою “завіруситись”, чи прославитись у медійному просторі. Це майданчик, де, як і на ТВ існують свої рекламні вставки, надокучлива політагітація та профінансовані зверху канали, що мають за мету промити мізки аудиторії.

Ютуб не гарантує високого заробітку, але якщо гарно працювати над контентом та його просуванням — у вас вийде створити джерело пасивного доходу

Що основне — тут можна непогано заробляти, знімаючи цікавий публіці контент. Про це далі.

Монетизація

Процес монетизації — дії, спрямовані на заробіток з того чи іншого контенту. У випадку ютубу це розміщення реклами різних типів: вставок сторонньої реклами, офіційної реклами AdSense, виставлення лайків за гроші, добавлення в “Рекомендовані канали”. Саме це і приносить гроші мейкерам.

Партнерські програми

Партнерки допомагають молодим каналам рости, а також у випадку проблем не бути забаненим Ютубом

Із самого початку Ютуб працював сам, даючи можливість розміщувати рекламні вставки із Google AdSense, та, з часом, ситуація змінилась, підтримка не могла справитись із напливом ютуб-мейкерів, тому був створений концепт партнерських програм, що “допомогли” Ютубу, а також людям, що хотіли трохи заробити.

Партнерки виступили певними посередниками між каналом та AdSense, допомагаючи при заробітку, у разі нештатних ситуацій та при блокуванні каналу. При цьому партнерки брали символічні 10-20%.

Для молодих каналів це круто, оскільки не у всіх є доступ до підтримки Ютубу, що буває необхідним, особливо у випадку проблем та бану каналу.

Де вчитись заробляти на Ютубі

Особисто я дивився відео Дениса Коновалова, що зарекомендував себе як “спеціаліст”, що, в принципі, правда. Автор доносить багато цікавої інфи, крім того, пропонує навчання в “Школі Ютубу”.

Скільки заробляють відомі блогери

Блогери-мільйонники заробляють немало. І це не лише із партнерки AdSense, а в основному зі сторонніх сервісів. Різноманітні реклами казино чи трейдингу коштуватимуть рекламодавцям чималі суми, а блогеру обійдуться значною вигодою, проте дещо спорченою репутацією.

Content ID

Тривалий час в Ютубі крали контент, для цього довелось створити систему безпеки, яку назвали Content ID

Система існує для того, щоб попередити крадіжку контенту. Коли ви завантажуєте чущі відеоролики, Content ID перевіряє їх  на схожість з іншими, і, якщо автор вирішив блокувати такий контент, або монетизувати його в його користь — відповідна вимога буде застосована до вашого контенту.

Тематика каналу

Вибір тематики — найбільш відповідальний крок на етапі становлення каналу. Тут пораджу гарно подумати, особливо, якщо хочете просто знімати, а не розказувати щось тематичне.

У будь-якому випадку, є варіант створити відеоблог — туди можна і викласти різноманітний контент.

Найбільш прибуткові тематики:

  • Бізнес
  • Нерухомість
  • Заробіток
  • Автомобілі
  • Подорожі

Найменш прибуткові:

  • Підбірки приколів
  • Летсплеї
  • Треш-контент

Чому англомовний контент принесе більше грошей

Знання англійської допоможе розширити аудиторію, а при монетизації заробити значно більше

Не секрет, що реклама за кордоном дорожча. Саме тому ролики з аудиторією США, Великобританії, Австралії чи ОАЕ принесуть у рази більше грошей, аніж з українською чи російською.

Про те, як вивчити англійську читайте в окремій статті.

Як розвинути канал

Розвиток каналу залежить від багатьох факторів

Для стабільного розвитку потрібно пам’ятати про:

  • Інвестиції в розвиток каналу при його становленні
  • Колаборацію з іншими авторами
  • Роботу над SEO, правильні метадані, preview
  • Планове оновлення контенту, особливо коли уже накопичили аудиторію
  • Перебування близько трендів. Зараз це доволі важливо, адже тренди можуть різко підняти ваш контент угору

Висновок

Заробити на Ютуб можна, хоча, потрібно буде старатись, вкладатись в канал та, перш за все, тратити на таку діяльність немало часу. Починати, чи ні — справа ваша. Я у свій час почав, і заробив коло ста доларів на каналі із не надто якісним контентом, що уже непогано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *