Чи потрібно студенту йти на магістратуру: за і проти
Це питання хвилює багато студентів з України, оскільки без диплома магістра як мінімум упаде “уважуха” зі сторони батьків. Сьогодні зважу усі за та проти щодо навчання на магістратурі в Україні, а також інших країнах Європи та США.
Чому особисто я не пішов
Хотілось би почати із себе, щоб дати знати вам, що пишу від лиця звичайного студента, який тільки-но “забив” на подальше навчання… в Україні.
Час
По-перше, ця справа відбирає немало часу. Не лише на навчання, пари та дебільні процедури при оформленнях тощо… Банально проїзд — як мінімум півгодини-година протягом дня.
Гроші
Не виключення, що можна “влетіти” в копійку, причому немалу. Як не дивно, магістратура у нас не із надто дешевих, беручи до уваги якість навчання. Плюс, швидше за все виникне чимало підводних каменів на шляху до омріяного(хах) диплому.
Комфорт
Можливо, мене просто задовбало життя в тараканнику(общага), а також відсутність грошей на новий ноут та отримання прав, та факт є факт: я перестав учитись ще на другому курсі.
І це провина не настільки універу, а швидше держави та її відношення до молодих проактивних студентів. Як ви уже зрозуміли, я звалив на роботу.
Стимули
Коли ти переїхав до столиці, вдихнув смердючого повітря свободи та побачив, як живуть люди, стало дещо сумно. Реально, захотілось більшого, і якнайшвидше.
Спеціальність
Вступаючи до універу на свою спеціальність, я дещо “провтикав”. Хотілось іншого, самообман із вибором суміжної спеціальності не привів до чогось хорошого. Тому насамперед думайте двічі, навіть якщо на вас тиснуть звідусіль.
А тепер поговоримо комплексно про магістратуру та її плюшки.
Плюси магістратури
- Відстрочка від служби в армії для хлопців
- Диплом у певних місцях зацінять більше(але це не точно)
- Часто за кордоном сам ступінь “Master’s degree” цінується, і роботодавець зважає на нього.
Мінуси магістратури
- Час і ще раз час
- Гроші впусту(не завжди)
- Ваша цінність на ринку праці не надто виросте
Чи потрібна роботодавцям
З упевненістю скажу, що в основному ступінь магістра не важливий для роботодавця. Однак, недавно читав відгуки студентів із передових університетів, за їх словами, набагато більше уваги звертають саме на досвід людини у певній сфері.
Магістратура за кордоном
Тут уже цікавіше. Для того, щоб іммігрувати по робочій візі часто вам знадобиться саме диплом, і не лише бакалавра, а і магістра. Що стосується навчання на магістратурі — вона, звісно, набагато більше цінується за межами України, при навчанні там.
Окрім цього, якщо пощастить — випаде шанс навчатись за кордоном безплатно: багато держав пропонують стипендії/гранти кращим випускникам шкіл та університетів українських вишів.
Залишити відповідь